Zdrowie

Matcha – zielona moc herbaty

Nazywana najzdrowszą herbatą świata, zielona matcha bije wszelkie rekordy popularności. Niespotykana w żadnej innej herbacie zawartość antyoksydantów sprawia, że matcha może być odpowiedzią na współczesne problemy zdrowotne społeczeństwa.

Higiena osobista kobiety to temat niezwykle ważny, choć traktowany nieraz po macoszemu. Tymczasem środki do higieny osobistej mogą mieć bardzo duży wpływ na zdrowie kobiety, dlatego należy dobierać je z należytą starannością i dbałością o ich jakość.

Piękny, olśniewający uśmiech to marzenie wielu z nas. Jednak zęby nie są naturalnie białe niczym kartka papieru, a do różnych metod wybielania należy podchodzić ostrożnie. Doradzamy, jak zadbać o zęby aby były nie tylko ładne, ale i mocne!
Witamina C – podstawa dobrego zdrowia
Każdy z nas słyszał wiele razy o tym, że witamina C jest ważna dla zdrowia. Mimo to jednak ten wspaniały składnik jest traktowany po macoszemu, zapomniany, porzucony na rzecz coraz to nowszych rewolucyjnych surowców. O witaminie C warto sobie jednak przypomnieć i stosować ją regularnie, aby cieszyć się dobrym zdrowiem.
Lucerna (Medicago sativa) uważana jest za jedno z najzdrowszych ziół świata. Jest rośliną powszechnie uprawianą także w Polsce. Dziś zaliczamy ją do grupy superfood – pokarmów wyjątkowo cennych dla zdrowia. Lucerna jest bardzo uniwersalna w użytku, przydatna w celu wzmocnienia odporności. Szczególnie poleca się lucernę osobą starszym.
Chociaż ludzkość walczyła z najróżniejszymi infekcjami od tysięcy lat, to antybiotyki pojawiły się w medycynie zaledwie 90 lat temu. Do tego czasu stosowano metody naturalne, roślinne i ziołowe, sprawdzone przez stulecia. Zdaje się, że w dzisiejszych czasach zapomniano o tradycyjnych metodach.
Ajurweda to prawdopodobnie najstarszy na świecie system leczenia i pielęgnacji. Tradycje ajurwedyjskie przetrwały do dziś, dzięki czemu możemy korzystać z bogactwa tysiącletnich receptur i tajemnic dobrego zdrowia. Przed erą...
Dlaczego warto pić mleko roślinne?
W ostatnich latach coraz częściej w mediach porusza się temat mleka krowiego i nietolerancji laktozy. Pojawiają się opinie, że mleko zwierzęce wcale nie gwarantuje mocnych kości i zdrowego rozwoju –...

Rokitnik zwyczajny to roślina fenomenalna dla zdrowia i urody, choć wciąż pozostająca w cieniu innych, bardziej popularnych. Zawiera 190 substancji  aktywnych, w tym 14 witamin, 36 typów flawonoidów...

Zdrowe zamienniki cukru
Biały cukier nie jest dobry dla naszego zdrowia – to wie już chyba każdy z nas. Nie wszystkim jednak łatwo jest rozstać się z tą formą słodyczy. Cukier jest tani i łatwo dostępny, a do jego smaku byliśmy przyzwyczajani od dziecka.