Ekologiczne porządki na wiosnę!

ekologiczne sprzątanie

Wiosna to idealny czas na zmiany. Po zimowej stagnacji świat budzi się do życia, dni są dłuższe i cieplejsze, a rozwijająca się na nowo przyroda zachęca do wprowadzenia również w nasze życie czegoś nowego. Mamy więcej witalności i energii, jesteśmy szczęśliwsi i bardziej zmotywowani do działania. Jak najlepiej wykorzystać wiosenny zapał?

Ekologiczna strona życia

Wiosenne porządki to dla wielu osób miły czas odświeżenia domu i ogrodu. Taką harmonię mogą zakłócać chemiczne, drażniące środki czystości. Aby zachować zgodność z naturą i odświeżyć dom bez nieprzyjemności, polecamy wybrać ekologiczne środki czystości marki Feel Eco. Są równie skuteczne, jednak nie działają szkodliwie na środowisko w przeciwieństwie do powszechnie stosowanych detergentów. Stosowanie produktów ekologicznych do utrzymania czystości w domu to czysta przyjemność. Posprzątamy na błysk kuchnię, łazienkę i resztę mieszkania, a produkty pozostawią wyłącznie zapach czystości.

Oferta Feel Eco jest szeroka i pozwoli na ekologiczne czyszczenie całego domu, a także pranie. Znajdziemy tam płyny do czyszczenia łazienki działające bakteriobójczo oraz usuwające osad z mydła, kamień i inne zanieczyszczenia. Dzięki Feel Eco możemy też ekologicznie prać ubrania i myć naczynia w zmywarce. Wszystkie produkty są biodegradowalne, a ich substancje aktywne są głównie pochodzenia roślinnego. Zostały wyprodukowane zgodnie z filozofią cruelty-free (nie były testowane na zwierzętach) i posiadają minimalny wpływ na środowisko naturalne. Nie podrażniają też skóry rąk, co zdarza się często przy klasycznych środkach czystości.

Orzechowe pranie

Czy do prania trzeba stosować wyłącznie proszki i płyny? Wcale nie! W naszej ofercie znajduje się hit ostatnich lat, czyli orzechy piorące. Orzechy pochodzące z rośliny Sapindus Mukorossi posiadają naturalne właściwości piorąco-myjące dzięki zawartości saponin. Saponiny to organiczne związki o działaniu myjącym i antybakteryjnym, są często wykorzystywane w naturalnych kosmetykach do mycia włosów, twarzy i ciała.

Orzechy piorące to doskonały wybór dla rodziców. Powszechnie stosowane płyny i proszki do prania zawierają m.in. aromaty i inne środki, które pozostają w ubraniach po praniu i mogą powodować alergiczne reakcje na skórze dziecka. Aby tego uniknąć, warto wybrać właśnie orzechy piorące, które są zupełnie neutralne dla skóry.

Co zyskujemy wybierając orzechy piorące? Przede wszystkim naturalność prania – nasze ubrania nie będą zbierały resztek proszku i płynu, zawsze będą miękkie i czyste. Nie musimy też mieć wyrzutów sumienia, jeśli chodzi o zanieczyszczenie środowiska, ponieważ orzechy nie wywierają jakiegokolwiek negatywnego wpływu na naturę. Poza tym orzechy są niezwykle wydajne – duże opakowanie wystarczy nawet na 125 prań.

Nie zmarnujmy wiosennej energii na stare rozwiązania, lecz wprowadźmy do naszej codzienności coś nowego.  Nie ma lepszej okazji do wypróbowania ekologicznych rozwiązań niż wiosenne porządki!