Natura Siberica to rosyjska marka kosmetyczna stworzona w 2007 roku. Jej twórcy jako pierwsi zdecydowali się wykorzystać bogactwo dobroczynnych składników roślinnych pochodzących prosto z terenów okołosyberyjskich do produkcji naturalnych kosmetyków. Zioła i rośliny będące bazą dla ekologicznej produkcji pochodzą z zasobów natury, a zbierane są w naturalnych warunkach wzrostu (tzw. wild harvesting). Unikalny i prozdrowotny charakter roślin z tych terenów zawdzięcza się niezwykłemu klimatowi, w którym rosną.


Surowa zima, upalne lato i silne wiatry spowodowały, iż dziko rosnąca roślinność ma w sobie wiele witalności i waleczności, które są niezbędne dla przetrwania w tak surowym klimacie. Naturalna selekcja decyduje o tym, że rośliny i zioła, które dotrwają do okresu zbiorów, to te najbardziej wytrzymałe i bogate w substancje odżywcze egzemplarze. Kosmetyki Natura Siberica otrzymywane ze składników pochodzenia naturalnego, bazują na olejkach eterycznych, ekstraktach ziołowych oraz tłoczonych na zimno olejach.


Nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego i nie są testowane na zwierzętach. Czystość receptur Natura Siberica gwarantowana jest przez europejskie certyfikaty ECOCERT i ICEA oraz COSMOS standard AISBL.