Avalon Organics® jest marką zaangażowaną w promocję naturalnej, czystej i bezpiecznej pielęgnacji skóry. Każdy produkt jest wytwarzany ze składników organicznych takich jak zioła, ekstrakty roślinne i naturalne oleje. Avalon Organics® stosuje misję świadomej pielęgnacji dla swoich klientów, marki i naszej planety.

O Avalon Organics

Od 1994 roku Avalon Organics® starannie pracuje nad tworzeniem wyjątkowych, czystych i efektywnych produktów pielęgnacyjnych. Inspirują się naturą i szanują jej wyjątkowość, dlatego wszystkie składniki używane w produkcji kosmetyków są w 100% wegetariańskie. Testowanie na zwierzętach jest niedopuszczalne na jakimkolwiek etapie produkcji. Avalon Organics® pragnie tworzyć kosmetyki bezpieczne, naturalne i skuteczne. W 2012 roku firma rozpoczęła szczególny etap – wszystkie ich produkty odznaczają się jakością potwierdzoną certyfikatem NSF/ANSI 305.

W produktach Avalon Organics® stosowane są składniki bezpieczne i skuteczne, takie jak witaminy C i E, Q10, ekstrakt z aloesu, ekstrakt z zielonej herbaty, naturalne oleje i masła roślinne (jojoba, ogórecznik, słodkie migdały, masło kakaowe) oraz organiczne olejki esencjonalne ze skórki pomarańczy i cytryny.

Bezpieczeństwo

Standard NSF/ANSI 305 został stworzony specjalnie dla produktów pielęgnacyjnych zawierających składniki organiczne. Nie jest to standard dotyczący produktów żywnościowych, dlatego jest szczególnie dopasowany do specyfiki i wagi procesów i składników stosowanych w kosmetyce.

Standard ten stanowi, że produkty określane mianem „zawierających składniki naturalne”, muszą składać się w przynajmniej 70% ze składników pochodzenia organicznego. Pozostałe składniki mogą nie być dostępne w organicznej formie pozyskanej naturalnie, lecz ich bezpieczeństwo dla środowiska i przyszłego użytkownika musi zostać potwierdzone. Standard ten jest potwierdzany przez QAI (Quality Assurance International), które jest niezależnym stowarzyszeniem certyfikującym. Klienci Avalon Organics®  mogą być pewni, że produkty potwierdzone certyfikatem NSF/ANSI 305 są bezpieczne i naturalne.

Misja


Misją Avalon Organics® jest „Świadoma pielęgnacja” (Consciousness in Cosmetics®). Skóra, jako największy organ ludzkiego ciała, powinna być traktowana w sposób szczególny. Wiele składników, które dotykają naszej skóry, jest bezpośrednio przez nią wchłanianych do organizmu. Dlatego kosmetyki, których używamy, powinny być czyste i naturalne, wykonane ze składników zarówno skutecznych, jak i bezpiecznych.

„Świadoma pielęgnacja” jest zasadą, na której opierają się wszystkie działania podejmowane w Avalon Organics®. Odzwierciedla ona zaangażowanie w kreowaniu niezwykłego asortymentu nowych i udoskonalonych produktów, które są czyste i bezpieczne, jednocześnie skupiając się na polepszaniu ich skuteczności i zwiększaniu pozytywnych efektów, które przynosi naturalna pielęgnacja ciała. Misja Avalon Organics® jest jednocześnie pasją osób tworzących tę markę.