woda różana na trądzik

Płatki róż dają nam jeden z najbardziej zmysłowych zapachów pochodzenia roślinnego. Pozyskiwany z nich eteryczny olejek różany oraz woda różana chętnie są wykorzystywane w kosmetyce naturalnej, nie tylko ze względu na słodki zapach, ale również dzięki właściwościom nawilżającym i oczyszczająco-tonizującym.


W codzienną pielęgnację skóry twarzy warto włączyć właśnie wodę różaną. Polecana jest ona do każdego rodzaju skóry: normalnej, suchej, wrażliwej i naczynkowej, dojrzałej oraz trądzikowej. Skóra pozbawiona problemów będzie czerpać z wody różanej stonizowanie i nawilżenie. Cera sucha będzie dzięki niej ukojona i nawilżona. Z cery wrażliwej i naczynkowej znikną zaczerwienienia dzięki działaniu hydrolatu różanego, który poprawia przepływ krwi. Cera dojrzała zostanie uelastyczniona i ujędrniona, gdyż woda różana słynie ze swojego działania odmładzającego. Natomiast skóra trądzikowa zostanie pozbawiona nadmiaru zbytecznego sebum, a pory będą oczyszczone i domknięte, ponieważ woda różana jest sprawdzonym sposobem na trądzik.

Woda różana – sposób na trądzik

Walka z trądzikiem często jest długotrwała, na jej efekty nieraz trzeba długo czekać. Często, kierowani powszechnymi opiniami i reklamami, aby uporać się z krostami używamy szeregu kosmetyków oczyszczających o właściwościach matujących i wysuszających. Warto wiedzieć, że niektóre z tych kosmetyków zawierają silnie działające substancje chemiczne, które są dobre dla skóry trądzikowej tylko na krótką metę. Pamiętajmy, że przesuszenie skóry mobilizuje ją do wydzielania jeszcze większej ilości łoju, którego przecież pierwotnie chcieliśmy się pozbyć. Dlatego zanim sięgniemy bo silne kosmetyki lub nawet antybiotyki, które mogą osłabić organizm, warto wypróbować naturalne metody walki z trądzikiem. Natura obdarzyła nas wieloma roślinami, których ekstrakty od wielu lat sprawdzają się jako skuteczne kosmetyki na trądzik. Jednym z nich jest właśnie woda różana. Jak wspomniano wyżej, przemywanie nią twarzy delikatnie ją oczyszcza, w tym również usuwa nadmiar sebum i domyka pory. Posiada właściwości ściągające i przeciwzapalne oraz regenerujące, dlatego przyspiesza proces gojenia się krostek i zapobiega powstawaniu nowych. Aby uzyskać takie efekty, przemywaj codziennie rano i wieczorem skórę twarzy wacikiem nasączonym wodą różaną.

Kosmetyczna woda różana

[Nr kat. DAB-101]
acurylo 05.06.2015
Woda różana
Jestem nią zachwycona. Odkąd jej używam moja cera promienieje. Zeszły mi wszelkie niedoskonałości z twarzy, z którymi zmagałam się od dwóch lat. Musze dodać, że woda ma bardzo przyjemny różany zapach, co sprawia, że jej użytkowanie jest nadzwyczaj przyjemne. Woda różana nie przesusza skóry a wręcz przeciwnie, odświeża i odżywia moją skóre.

Kosmetyczna woda różana

[Nr kat. DAB-101]
Joanna Pysik 25.07.2014
Woda różana
Nic tak dobrze nie działa na moją skórę jak ta woda (a skórę mam trudną), świetnie odżywia, rozjaśnia. Zauważyłam też, że moja skóra jest wysuszona i nie pojawiają się nowe wypryski. Niewątpliwą zaletą jest też cena- za 11 zł dostałam efekty, których nie dawały kosmetyki kilka razy droższe. Naprawdę polecam! jest super:)

Kosmetyczna woda różana

[Nr kat. DAB-101]
Diva 17.05.2014
Re: Woda różana
Codziennie rano przemywam twarz tą wodą. Już po kilku dniach stosowania zauważyłam, że nadaje skórze gładkości, lekko zarumienia i wysusza niedoskonałości. Jedyny minus to nakretka słabej jakości i szybkie zużywanie się produktu, nie mniej jednak jestem na tak jestem zadowolona polecam polecam polecam!!