sposoby na objętość włosów

Zdrowe, lśniące, pełne objętości włosy to marzenie niejednej kobiety. Jednak często bujna fryzura pozostaje tylko marzeniem, z jednego, prostego względu – nie wiemy, jak obchodzić się z włosami. Poświęcając im niewiele czasu, choćby podczas szybkiego, niestarannego mycia, sprawiamy, że włosy są oklapnięte, bez życia, nie układają się i wcale nie podkreślają urody. A powinny.


Za oklapnięte włosy odpowiedzialne są zarówno substancje wytwarzane przez organizm człowieka (łój, pot, martwy naskórek), ale też zanieczyszczenia pochodzące z zewnątrz (kurz, pył, resztki kosmetyków do stylizacji, szamponów i odżywek).

Aby dodać włosom lekkości, warto zaznajomić się ze sposobami na objętość włosów:

  • stosować szampony o możliwie jak najbardziej naturalnym składzie, które nie obciążą włosów i nie pobudzą gruczołów łojowych do nadmiernego wydzielania sebum, czego efektem byłoby przetłuszczenie włosów i brak objętości. Naturalne składniki, które odbiją włosy od nasady, to między innymi sok z aloesu, wyciąg z kaktusa, wyciąg z liści brzozy, proteiny pszenicy, pokrzywa i mięta pieprzowa. Sprężystości dodadzą włosom naturalne oleje (np. jojoba, arganowy) oraz henna,
  • nie rezygnować z odżywek – czasem uważa się, że odżywki pozbawiają włosy objętości i obciążają je. Rzeczywiście, jeśli stosuje się odżywki z silnymi „oblepiającymi” silikonami, włosy mogą stracić na objętości. Odżywka powinna zawierać delikatne, naturalne składniki, np. ekstrakty z owoców. Stosuj odżywki, które trzyma się kilka chwil na włosach, następnie spłukuje. Możesz nakładać je od wysokości ucha ku końcówkom lub na same końcówki włosów,
  • zmieniać przedziałek – to prosty trik, który sprawi, że włosy odbiją się od nasady. Włosy przyzwyczajają się do miejsca, w którym zwykle jest przedziałek i mogą przez to być oklapnięte,
  • susząc włosy, kierować najpierw ciepły nawiew powietrza, następnie chłodny – włosy zostaną uniesione u nasady,
  • z rozwagą wybierać kosmetyki do stylizacji i używać ich w rozsądnych (niewielkich) ilościach. Należy zwrócić uwagę na składniki produktu. Jeśli zawierają w większości alkohole, raczej nie dodadzą włosom objętości, tylko przesuszą je. Warto wypróbować na przykład naturalny żel do włosów zrobiony w domu z siemienia lnianego.

Odpowiednie kosmetyki i właściwa pielęgnacja to najlepsze sposoby na objętość włosów.

loamieczyn 01.07.2011
koniec farbowania chemią!!!!!!!!
mam włosy brązowe - farbowane na ciemny brąz. uzyłam kalpi tone zeby przyciemnic odrosty ( są jasniejsze od reszty o około 1-1,5tonu) i ......rewelacja!!!! kalpi tone wymieszałam z bardzo mocnym naparem z kawy. zostawiłam na około 6 godzin potem na włosy i po 2 godz zmyłam . kolor piekny , chłodny bardzo ciemny braz . odrosty jak po uzyciu farby -wyrownały koloryt po uzyciu umyłam 2 razy szamponem i nałozyłam odzywke bo włos był szorstki ale za to po wysuszeniu pieknie sie układaja i sa podniesione jest ich jakby ciut wiecej ( mam cienkie słabe włosy) warto było!!!!
Paulina 13.06.2014
Najlepsza!
Najlepsza maska do włosów jaką kiedykolwiek stosowałam. Moje cienkie kosmyki bez objętości stały się teraz puszyste, lśniące i miękkie. Zapomniałam co to jest pianka zwiększająca objętość :) Już po pierwszym zastosowaniu widać efekt. Stosuję co drugie mycie, czyli mniej więcej 2-3 razy w tygodniu. Jedyne co może lekko drażnić, to specyficzny zapach, ale jak dla mnie można go znieść widząc takie efekty!
ewa112 30.08.2008
Dobra odżywka
Przyjemy zapach, efekty działania widoczne już po pierwszym zastosowaniu. Moje włosy w końcu nabrały życia i ...objętości. Stosuję zawsze na noc-2-3 razy w tygodniu i zasypiam (utulona zapachem) jak dziecko :-)
Anonim 02.01.2010
Świetny kosmetyk!
Włosy po użyciu tego szamponu są puszyste, miękkie, ładnie się układają, zapach-rzecz gustu,ale mi niezwykle się podoba:) Warto kupić!