jak zwiększyć objętość włosów u nasady

Masz długie i wypielęgnowane włosy, jednak wciąż po głowie krąży ci myśl, że byłoby super, gdyby tak trochę… uniosły się? Aby nie leżały płasko przy głowie, tylko miały w sobie więcej „życia”? Może używałaś kiedyś środków do stylizacji, ale ich zastosowanie kończyło się jeszcze większym obciążeniem włosów, ich zlepieniem i sztywnością? Jest kilka sposobów na zwiększenie objętości włosów u nasady. Umiejętne ich wykonanie sprawi, że włosy „odbiją się” od skóry głowy i będą bardziej sprężyste.

 

Kosmetyki do stylizacji włosów rzeczywiście mogą przynosić skutek odwrotny od zamierzonego, jeśli używamy ich zbyt dużo lub w nieodpowiedni sposób. Metodą prób i błędów należy dobrać optymalną ilość kosmetyku i rozprowadzić go na włosach według instrukcji na opakowaniu. Często popełnianym przez kobiety błędem jest spryskiwanie fryzury lakierem od góry. Taki zabieg dodatkowo ją obciąża. Pasma należy unosić grzebieniem, i dopiero wtedy od spodu spryskiwać lakierem. Unikaj również szamponów ze sztucznymi silikonami i detergentami oraz odżywek bez spłukiwania. Warto sięgnąć po szampony z olejem rycynowym (zwiększa objętość) lub z naturalnym wyciągiem z henny, która wzmacnia strukturę włosa i poprawia sprężystość. Zbawienny na zwiększenie objętości włosów jest także tymianek, miąższ aloesu, wyciąg z pszenicy, wyciąg z liści brzozy oraz glinka wulkaniczna.


Susząc włosy, użyj najpierw ciepłego nawiewu, następnie chłodnego, który nada włosom trwałą objętość u nasady. Prostym i skutecznym trikiem jest także zmiana przedziałka. Jeśli długo nosisz fryzurę z przedziałkiem w tym samym miejscu, włosy przyzwyczajają się do tego i mogą szybciej oklapywać. Zmiana przedziałka sprawi, że będą uniesione. Możesz także związać umyte przed snem włosy gumką na czubku głowy i zrobić prowizorycznego koczka. Zwróć uwagę, aby związać je delikatnie, tak, aby nie były napięte. Rano rozpuść włosy, będą uniesione u nasady i lekko pofalowane. Zastanów się też nad pocieniowaniem włosów – dzięki temu będą lżejsze i nabiorą objętości.

 

Tapirowanie włosów znane jest od dawien dawna. Taki zabieg rzeczywiście sprawia, że włosy nabierają objętości, pamiętaj jednak, że tapirowanie to nic innego jak czesanie po włos, często szybkimi i mocnymi ruchami. Na dłuższą metę uszkadza to strukturę włosa i koniec końców może wyrządzić więcej szkód niż pożytku.

KingaG 24.04.2015
Polecam
Polecam ten balsam do długich, cienkich włosów. Myje włosy codziennie i codziennie używam tego balsamu. Włosy są po nim bardzo miękkie i lekkie, produkt nie obciąża włosów. Ma niestety bardzo intensywny zapach, jest na pewno perfumowany, to nie jest naturalny zapach, utrzymuje się przez kilka godzin na włosach. Balsam faktycznie zmniejszył ilość wypadających włosów - polecam.
nealia98 05.07.2015
mydełko sesa
Stosowana bez szamponu zostawiała jakby osad na włosach, włosy były tępe, więc stosuje mydło przed myciem. Czasem zostawiam ją na 15 min, a czasem na godzinę. Zalety : zwiększa objętość u nasady, włosy są podatne na układanie. Minusy : ciężko wytrzymać z nią godzinę na głowie... skóra mnie swędzi i muszę zmyć, ale i tak warto - dla objętości.
joannawinkowska 22.05.2014
Maska łopianowa wzmacniająca wlosy
Rewelacja wlosy piękne miękkie uniesione u nasady pięknie się układają.Jak dla mnie bomba zamówiłam drugi raz i na pewno będę zamawiać
nomika1110 10.03.2010
:D
Polecam dla osób które mają bardzo wrażliwą skórę głowy,włosy są puszyste i miękkie ,błyszczą jak nigdy!!!Bardzo jestem zadowolona:D
Anonim 19.06.2009
świetna! daje efekt zdecydowanie większej objętości, super uczucie świeżości skóry głowy.