szampony do włosów przetłuszczających się

Nadmierne przetłuszczanie się to jedna z najczęstszych włosowych bolączek. Przetłuszczające się włosy szybko tracą świeżość, z godziny na godzinę są coraz bardziej oklapnięte, zlepiają się w nieestetyczne strąki, nie są podatne na układanie, czasem są też cienkie i rzadkie. Wymagają częstego mycia, najlepiej porannego, aby utrzymać świeżość przez resztę dnia. Może się okazać, że włosy umyte wieczorem już rano będą wymagały kolejnego umycia. Jest to powszechnie spotykany problem, jednak można spróbować jemu zaradzić, stawiając na odpowiednią pielęgnację. Być może źródłem powodującym przetłuszczenia jest używanie nieodpowiednich kosmetyków do pielęgnacji i stylizacji?


W przypadku posiadania włosów z tendencją do przetłuszczania się, należy je myć tak często, jak tego wymagają. Czyli, jak wspomniano wyżej – nawet codziennie. Niektórzy sądzą, że włosy należy porządnie przetłuścić, aby przestały się przetłuszczać. Trzeba jednak przyznać, że chodzenie przez kilka dni z nieumytymi włosami jest nieco uciążliwe, i tak naprawdę wcale nie przyniesie pożądanego skutku. Włosy trzeba nawilżyć, nie przetłuścić.

Do włosów przetłuszczających się należy wybierać szampony, które:

  • delikatnie oczyszczą skórę głowy i włosy, najlepiej dzięki składnikom pochodzenia naturalnego, np. mydlnicy lekarskiej, shikakai, arithy,
  • wyregulują wydzielanie sebum, np. dzięki wyciągom z ziół (cedru himalajskiego, pięciornika krzewiastego),
  • podziałają wzmacniająco na cebulki, np. dzięki wyciągom z pokrzywy, bylicy frędzlastej, amli,
  • odżywią skórę głowy, np. dzięki zawartości olejów (np. laurowego),
  • nawilżą włosy, nie obciążając ich, np. dzięki zawartości oliwy z oliwek, oleju z baobabu,
  • dodadzą objętości, np. dzięki zawartości henny,
  • nie zawierają syntetycznych substancji zapachowych, które mogą wysuszać skórę głowy; zamiast tego można postawić na pachnące olejki eteryczne (np. pomarańczowy).

Zbyt szybkie przetłuszczenie może być wywołane stosowaniem szamponów nadmiernie wysuszających skórę głowy, która pobudza gruczoły łojowe do jeszcze bardziej aktywnego wydzielania łoju. Dlatego należy uważać na zbyt silnie działające szampony, które zawierają mocne detergenty mogące wysuszać skórę głowy, np. Sodium Lauryl Sulfate. Pamiętajmy, że przetłuszczanie to przede wszystkim problem skóry głowy, a nie włosów.

tacik 10.03.2013
polecam
Przestraszyłam się komentarza o olejowej konsystencji szamponu, jednak wierząc w pozostałe pozytywne komentarze postanowiłam wypróbować ten szampon i jestem bardzo zadowolona. Konsystencja faktycznie początkowo przypomina olejek, jednak po rozprowadzeniu w dłoniach dobrze się pieni i zmienia konsystencję. Stosuje szampon 2 razy, pierwszym razem pozostawiam spieniony na włosach na 2 min, a następnie myję drugi raz już normalnie spłukując. Ważne jest(jak przy każdym szamponie) dokładne spłukanie. Włosy po zastosowaniu szamponu są oczyszczone, co wyraźnie czuć pod palcami. NAPRAWĘ POLECAM !
Karolina 19.10.2014
Cudo
Świetny szampon! Produkt zgodny z opisem. Idealny dla włosów przetłuszczających się i wypadających. Dzięki temu szamponowi włosy mniej mi wypadają, są puszyste, pięknie pachną i mogę je myć co drugi dzień, bo nie przetłuszczają się już tak bardzo. Jest to naprawdę świetny szampon i co najważniejsze wydajny. Wystarczy trochę żeby umyć włosy, dobrze się pieni. Konsystencja NIE jest oleista i trudna do spłukania tak jak to ktoś wcześniej napisał. Stanowczo polecam!
Anonim 22.10.2011
super
Jestem bardzo zadowolona z tego szamponu.Próbowałam wcześniej tego drugiego do suchych, ale ten zdecydowanie bardziej mi odpowiada, mimo, że moje włosy są dość suche.Po tym szamponie myję włosy co 3ci dzień a nie jak co 2gi.I jak na razie jest to szampon który pokonał inne naturalne szampony, których używałam.Odżywka z tej serii OK. A maska to po prostu rewelacja, napisałam jej recenzję bo to jest cud miód malinka.
Anna 30.03.2015
Doskonały.
Szampon jest doskonały do włosów przetłuszczających się. Wcześniej używałam różnych, nawet tych z profesjonalnych sklepów fryzjerskich. Żaden nie dorównał temu. Używałam go razem z balsamem do włosów z tej samej serii. Włosy są idealnie oczyszczone, świeże i pachnące. Gorąco polecam.