układanie krótkich włosów

Zdecydowanie się na radykalną zmianę fryzury wymaga odwagi. Jednak każde zmiany są dobre, jeśli są to zmiany na lepsze. Do takich właśnie należy obcięcie włosów na krótko – przynajmniej raz w życiu każda kobieta powinna zdecydować się na taki krok.

Krótka fryzura – zmysłowa, odważna i stylowa

Wbrew pozorom, długość włosów przypominająca męską fryzurę, wcale nie musi taka być zarezerwowana dla chłopczyc. Krótka fryzura u kobiet może być niezwykle seksowna, a przy tym wdzięczna i urocza. Jest wygodna i pozwala na wiele stylizacji – od grzecznych i stylowych, po rockowe, bardziej awangardowe i zdecydowane. Krótka fryzura podkreśla charakter, zwraca uwagę na rysy twarzy i noszoną biżuterię. Kobiety o krótkich włosach uchodzą za odważne, silne i zdecydowane, czyli takie, jakie kobiety powinny być! Dodatkowo, krótkie fryzurki pomogą nadać objętość włosom cienkim – dobre cięcie podniesie je i sprawi, że wizualnie włosów będzie więcej. Jeszcze większego uroku włosom krótkim nada odpowiednia stylizacja.

Układanie włosów krótkich krok po kroku

Każdą stylizację trzeba poprzedzić dokładnym umyciem włosów i skóry głowy i nałożeniem odżywki. Oczyszczenie jest wymagane, aby włosy nabrały świeżości i należytej objętości.

Na mokre włosy nakłada się piankę – do krótkich włosów wystarczy kulka wielkości orzecha włoskiego. Po wysuszeniu włosów warto sięgnąć po kosmetyki do stylizacji. W przypadku krótkich włosów mogą to być żele do włosów, które nabłyszczą i podkreślą pazurki, kremy do stylizacji, a także wosk i gumy do stylizacji. Większość kosmetyków wystarczy po prostu nanieść palcami na włosy, układając je w pożądany kształt. Należy pamiętać, aby nie stosować ich zbyt dużo – krótkie włosy wymagają nałożenia minimalnej ilości produktu. Można używać także lakieru do włosów, który zabezpieczy krótką fryzurę przed działaniem wiatru i wilgoci i utrwali wystylizowany kształt. Aby odświeżyć włosy w ciągu dnia, można spryskać je suchym szamponem, który pochłonie nadmiar sebum.

Krótkie włosy są łatwe w stylizacji, a do tego wyróżniają się objętością i zdrowym blaskiem. Jest to spowodowanie między innymi brakiem konieczności używania przyrządów do stylizacji wymagających użycia wysokiej temperatury, która niszczy włosy. Przy krótkich fryzurkach raczej rezygnujemy z prostownicy i lokówki, za co włosy odwdzięczą się naturalnym pięknem.