stylizacja włosów długich

Długie włosy, jeśli tylko są zdrowe, potrafią być naprawdę piękne. Długie, rozpuszczone włosy są niezwykle seksowne, szczególnie wtedy, gdy są starannie wystylizowane. Warto poświęcić trochę czasu na ich stylizację, aby nabrały prawdziwego uroku i blasku.


Stylizacja długich włosów – od czego zacząć?

Pierwszym etapem stylizacji powinno być dokładne umycie skóry głowy i włosów. Należy zmyć z nich wszelki brud, zarówno ten wydzielany przez organizm, jak i pochodzący z zewnątrz. Po każdym myciu należy zastosować odżywkę. Dopiero na tak przygotowanych, czystych włosach, możemy przystąpić do stylizacji.


Długie włosy – stylizacja krok po kroku

  • Umyte, mokre włosy należy rozczesywać z dużą ostrożnością – nie szarpać ich, nie wycierać też zbyt mocno ręcznikiem, gdyż mokre włosy są podatne na uszkodzenia. Do czesania należy wybierać grzebienie z szerokim rozstawem ząbków, wykonane najlepiej z naturalnych surowców, np. drewna z miodli indyjskiej.
  • Mokre włosy można spryskać u nasady sprayem dodającym objętości bądź nałożyć niewielką ilość pianki.
  • Suszenie rozpoczynaj od nasady włosów, pasmo po paśmie. Możesz najpierw użyć cieplejszego nawiewu suszarki, aby unieść włosy u nasady, następnie suszyć już chłodniejszym powietrzem, które domknie łuski włosa i nada włosom blask. Pasma możesz nawijać na okrągłą szczotkę, co doda im objętości.
  • Do stylizacji loków możesz użyć wałków. Im dłuższe włosy, tym szerszą średnicę mogą mieć wałki. Odpowiednie będzie też użycie lokówki lub termoloków. Pamiętaj, aby przed stylizacją wymagającą użycia wysokiej temperatury (lokówka, termoloki), zabezpieczyć włosy specjalnymi produktami chroniącymi włosy przed niszczącym wpływem ciepła.
  • Zabezpieczenia przed wysoką temperaturą potrzebują także włosy traktowane prostownicą – bezpośrednie przykładanie i przejeżdżanie wzdłuż włosa tak gorącym narzędziem może przesuszyć i połamać włosy. Pamiętaj, aby termoloki i prostownicę stosować tylko na suchych włosach!
  • Stosuj produkty do stylizacji – to właśnie one utrwalą kształt fryzury, nawilżą i dodadzą objętości. Stosując lakier do włosów, należy pamiętać, aby nie rozpylać go zbyt blisko głowy. Pasma u nasady można spryskiwać lakierem od spodu. Do stylizacji używa się też żeli, pianek i kremów, wedle instrukcji na mokre, wilgotne lub suche włosy.