szybko przetłuszczające się włosy

Posiadanie szybko przetłuszczających się włosów to problem dotyczący zarówno nastolatków, jak i dorosłych. Rzeczywiście, włosy zaczynają się przetłuszczać w wieku dojrzewania, kiedy to zaburzona jest gospodarka hormonalna. Bywa jednak, że problem wcale nie mija i z przetłuszczającymi się włosami borykamy się właściwie non stop.

Cechy charakterystyczne przetłuszczających się włosów:

  • często są cienkie i rzadkie,
  • przetłuszczają się u nasady już kilka godzin po umyciu,
  • są przyklapnięte i pozbawione objętości,
  • nie są podatne na układanie.

Czego wymagają szybko przetłuszczające się włosy?

  • Zdrowej diety

Polepszeniu kondycji włosów nie sprzyjają słodycze, pikantne potrawy, ostre przyprawy, alkohol, tłuszcze zwierzęce, słodzone napoje. Dietę warto wzbogacić w owoce, warzywa, a do picia wybierać wodę, zieloną herbatę bądź soki wyciśnięte ze świeżych owoców i warzyw.

  • Właściwych kosmetyków

Kosmetyki przeznaczone do włosów przetłuszczających powinny być na tyle łagodne, aby nie zaburzały pracy gruczołów łojowych. Produkty do tego rodzaju włosów niestety często zawierają silne detergenty (SLS, SLES), które mogą działać wysuszająco na skórę głowy, prowokując ją do jeszcze bardziej aktywnego wydzielania łoju, czyli do jeszcze szybszego przetłuszczenia. Warto sięgać po szampony ze składnikami myjącymi pochodzenia naturalnego, np. mydlnicą lekarską, a także ekstraktami z owoców i ziół oraz naturalnymi olejami, np. arganowym.

  • Unikania stylizacji wymagającej użycia wysokiej temperatury

Wysoka temperatura pobudza gruczoły łojowe do działania. Włosy z tendencją do przetłuszczania, potraktowane prostownicą, lokówką lub choćby gorącym strumieniem powietrza z suszarki, narażone są na jeszcze szybszą utratę świeżości, dlatego warto zastanowić się nad koniecznością ich stosowania.

  • Unikania kosmetyków do stylizacji

Wiele z nich zawiera silne polimery, które oblepiają włosy i prowadzą do ich obciążenia i przetłuszczenia.

  • Częstego mycia

To nieprawda, że włosy trzeba przetłuścić kilka dni, aby odzwyczaić je od częstego mycia. Należy je myć tak często, jak to potrzebne, najlepiej rano. Bywa, że włosy umyte wieczorem, wymagają kolejnego odświeżenia rano. W ciągu dnia, kiedy włosy zaczynają się przetłuszczać, można spryskać je suchym szamponem, który pochłonie nadmiar sebum.

Angantyr 26.05.2014
Włosy lśniące, sprężyste i nieprzetłuszczone
Największą zaletą olejku jest jego wpływ na skórę głowy - przetłuszcza się znacznie wolniej niż bez niego. Włoski są dodatkowo sprężyste, lejące i lśniące. Zapach utrzymuje się spokojnie dwa dni po nakładaniu (i przetrzymanie przez noc). Nie jest tak mocny jak Bhingraj, ale dzięki płynnej konsystencji na pewno łatwiejszy we wcieraniu.
Alicja 01.07.2014
polecam!
Balsam użyłam kilka razy i jestem zadowolona. Trzymam na włosach trochę dłużej, bo ok.10 minut i spłukuję. Włosy są lekkie, puszyste. Nie potrafię ocenić, czy zmniejsza przetłuszczanie, ponieważ myję włosy codziennie. W każdym razie w dniu użycia włosy są do wieczora ładne, nie tłuste.
Anonim 09.12.2011
-włosy są po nim przez co najmniej 3 dni świeże -nie ma swędzenia skóry -przy dłuższym masowaniu znika piana (chyba dobry objaw) -rozczesywanie i układanie porównywalne z szamponami Khadi
mana1988 26.08.2009
Cudowny!!!
Bardzo dobry olejek. Ładnie nawilża i nabłyszcza włosy. Po użyciu dosyć łatwo go zmyć, włosy nie są przetłuszczone. Ja stosuję go na całą noc, włosy zaplatam w warkocz (tak doradził mi znajomy z Indii). Polecam!