krem wybielający przebarwienia

Przebarwienia to zaburzenia barwnikowe skóry wywołane różnymi czynnikami.


Do przebarwień należą:

  • plamy starcze, spowodowane nadmierną aktywnością melanocytów i nawarstwianiem się uszkodzeń w obrębie skóry. Pojawiają się szczególnie u osób starszych, osiągając średnicę około 1 cm, albo i większą. Nieraz występują też u ludzi młodszych, którzy zbyt często eksponują skórę na działanie promieniowania UV,
  • piegi - spowodowane nieodpowiednim rozłożeniem melanocytów niewielkie, przebarwione punkty o charakterze wrodzonym, zlokalizowane najczęściej na twarzy, ale też ramionach, dekolcie i plecach. Mogą ciemnieć pod wpływem promieniowania słonecznego,
  • chloasma (ostuda), czyli przebarwienia występujące na twarzy i szyi, spowodowane zaburzoną gospodarką hormonalną, występujące u kobiet w ciąży i zanikające po narodzinach dziecka. Ostuda może również dotyczyć kobiet stosujących tabletki antykoncepcyjne i leczonych estrogenami,
  • przebarwienia bliznowate, których przyczyną jest rozpad melanosomów, gwałtownie uwalniających melaninę do warstwy rogowej skóry. Występują w następstwie poparzeń, ran, przebytego trądziku i niektórych chorób.


Chcąc zapobiec kolejnym przebarwieniom i rozjaśnić istniejące, warto zacząć stosować krem wybielający przebarwienia. Co powinien zawierać, aby skutecznie wyrównać koloryt skóry?

  • Krem wybielający przebarwienia powinien nie tylko ujednolicać odcień skóry, ale także chronić przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego, dlatego pożądanym składnikiem tego rodzaju kosmetyku jest filtr przeciwsłoneczny.
  • Działanie rozjaśniające wykazuje między innymi kwas kojowy, który jest bardzo częstym składnikiem kremów wybielających. Jest to substancja otrzymywana drogą biotechnologiczną.
  • Podobne działanie wykazuje hydrochinon, działający na syntezę melaniny.
  • Krem wybielający może zawierać antyutleniacze pochodzenia naturalnego, np. witaminę C oraz wyciągi z roślin, np. z mącznicy lekarskiej i borówki brusznicy, które rozkładają się na glukozę i hydrochinon lub jego estry, a także wyciąg z zielonej herbaty i rumianku.

Warto systematycznie używać kremu na przebarwienia, aby wybielić zmiany barwnikowe i zapobiec pojawianiu się następnych.

agalew 27.03.2011
rewelacja!
Świetna maska do zanieczyszczonej skóry, rozjaśnia, dezynfekuje, przyśpiesza gojenie. Polecam!