skuteczny krem pod oczy

W codziennej pielęgnacji czasami pomija się dbanie o okolice oczu. Wynikać to może z braku czasu bądź z faktu, że na co dzień niezmiennie stosujemy tylko trzy kosmetyki: żel do mycia twarzy, tonik i krem nawilżający, uznając je za wystarczające.


Oczyszczanie, tonizowanie i nawilżanie twarzy to niezbędne etapy w porannej i wieczornej pielęgnacji, jednak warto wziąć pod uwagę, że również skóra wokół oczu potrzebuje stałego dostarczania substancji odżywczych. Skóra w okolicach oczu jest często cienka i delikatna, a mimo to nie zawsze dbamy o nią we właściwy sposób. Podczas demakijażu często rozciągamy powieki i zbyt mocno pocieramy je wacikami. Ponadto, skóra wokół oczu może pokazywać jak na dłoni przeżywane przez nas stresy, niewłaściwe odżywianie, brak snu czy niedawny płacz – podkrążone, opuchnięte oczy nieraz potrafią pogorszyć nastrój.

Aby zaradzić opuchnięciom oczu, cieniom, utracie jędrności skóry, a także nawilżyć ją i opóźnić proces jej starzenia, należy zaopatrzyć się w skuteczny krem pod oczy.

Jak znaleźć krem, który będzie naprawdę skuteczny?

Trzeba wziąć pod uwagę, że skóra wokół oczu może być wyjątkowo wrażliwa. Dlatego warto wybierać kremy na bazie produktów pochodzenia naturalnego, aby uniknąć podrażnień i reakcji alergicznych. Naturalne kremy pod oczy zawierają między innymi oleje pochodzenia roślinnego. Dzięki zawartym w nich cennym substancjom pobudzają one komórki skóry do regeneracji, zwalczają wolne rodniki, opóźniając proces starzenia się skóry.

Drobne zmarszczki pod oczami mogą zostać dzięki olejom spłycone, a zwiotczała skóra nabierze elastyczności. Wybieraj kremy pod oczy, które zawierają na przykład oliwę z oliwek, olej arganowy, migdałowy, sojowy, jojoba, makadamia, olej z pestek winogron czy z kiełków pszenicy.

Jeśli nękają cię cienie pod oczami, sięgnij po kremy z wyciągami z roślin, które wykazują działanie lekko rozjaśniające skórę. Do takich roślin należy między innymi aloes, a także bławatek, brzoza i lebiodka kreteńska.

Skuteczny krem pod oczy, jeśli tylko jest regularnie stosowany, pomoże utrzymać skórę wokół oczu w dobrej kondycji, zniwelować cienie i opuchnięcia, poprawić jędrność i opóźnić pojawianie się kolejnych zmarszczek.