krem pod oczy opinie

Trudno dyskutować z opinią, że pierwsze zmarszczki pojawiają się nie gdzie indziej, jak w okolicach oczu oraz pod oczami. Skóra w tych miejscach jest delikatna i cienka. Niekiedy widać przez nią naczynka krwionośne, innym razem niewyspanie bądź choroba funduje nam nieestetyczne cienie pod oczami. Już sama budowa skóry nie sprzyja zachowaniu młodości wokół oczu. Do tego dochodzą drobne, choć częste uszkodzenia mechaniczne.

 

Czyste sumienie mogą mieć kobiety, które zupełnie rezygnują z makijażu oczu oraz nie zapominają o nawilżaniu skóry wokół nich. Jednak bardziej prawdopodobnym jest, że każda z kobiet co najmniej raz na jakiś czas zmywa w pośpiechu makijaż, nie dbając zbytnio o to, aby nie rozciągać i nie naciskać zbyt mocno skóry. Pierwszym kosmetycznym grzechem jest także spanie w pełnym make-up’ie. Wiele jest czynników przyspieszających starzenie skóry, można wśród nich wymienić również zbyt częstą ekspozycję na słońce bez uprzedniego nałożenia kosmetyku z filtrem.

 

Nie dajmy się zwariować – zmarszczki pod oczami nie są jedynie wynikiem kosmetycznych zaniedbań. Pamiętajmy, że „kurze łapki” są również wynikiem… uśmiechania się! Nie powinnyśmy się zatem załamywać widząc dodające uroku, niewielkie zagłębienia przy zewnętrznych kącikach oczu. Aby jednak zapobiec utracie elastyczności tak delikatnej skóry, nawilżyć ją i wspomóc odbudowę, warto stosować krem pod oczy. Szczególnie, jeśli dokuczają nam worki pod oczami, nadające twarzy zmęczony wygląd.

 

Ze względu na to, że oczy mogą być wrażliwe na niektóre substancje zawarte w kremach, powinno się wybierać kosmetyki o potwierdzonym, hipoalergicznym składzie. Sięgajmy po kremy pod oczy, które nie zawierają sztucznych substancji barwiących i zapachowych; są one w tego rodzaju produkcie kompletnie zbędne. Zwróćmy się raczej ku naturalnym składnikom zmniejszającym obrzęki, rozjaśniającym przebarwienia i opóźniającym starzenie. Dobrymi opiniami cieszą się między innymi kremy pod oczy naturalnych marek: Sylveco, Lass Naturals i Bioselect.

Sandrinee 27.10.2013
rewelacyjny
Na samym początku myślę, że należy zwrócić uwagę przede wszystkim na duże opakowanie tego kremu. Krem wystarcza naprawdę na wiele tygodni a nawet miesięcy. Używam go już 3 miesiąc, rano i wieczorem i nie zużyłam jeszcze nawet połowy. Co w przypadku kremów pod oczy jest nie spotykane, opakowania są zwykle 10 - 15 g. Dzięki tak dużemu opakowaniu mamy czas, żeby przekonać się i dać szansę działaniu. Skóra w okół oczu naprawdę wygląda świeżo, jest miękka i wygładzona. Poza tym jak dla mnie krem pachnie fantastycznie (wiem, że to nie jest najmniej istotne, ale zachęca do stosowania). Nie mam problemów z dużymi zmarszczkami w okół oczu, jedynie delikatne mimiczne, których raczej nie da się pozbyć, musiałabym się nigdy nie uśmiechać, jednak codzienne przecieranie, po zmywaniu makijażu bardzo ją wysusza, ten krem świetnie ją nawilża i uelastycznia. Ponadto używam soczewek kontaktowych i moja skóra w okół oczu jest narażona na codzienne "naciąganie", dzięki temu produktowi, skóra jest chroniona i pozostaje miękka każdego dnia.