krem na worki pod oczami

Worki pod oczami to dość często spotykany problem. Sprawiają, że wygląda się starzej, a spojrzenie traci blask. Oczy są zwierciadłem duszy, zatem worki pod oczami mogą sugerować, że dusza potrzebuje regeneracji.


Opuchnięcia i worki pod oczami mogą być wynikiem długotrwałego stresu, chronicznego zmęczenia, braku snu. Również złe odżywianie, pełne prostych węglowodanów i soli, może zatrzymywać nadmiar płynów w okolicy oczu i powodować ich nieestetyczne opuchnięcia. Używki takie jak alkohol, a także picie kawy w nadmiarze mogą sprawić, że skóra stanie się obwisła i zwiotczała. Środkiem najkorzystniej wpływającym na upiększenie oczu bez wątpienia jest sen. Środkiem wspomagającym sen – krem na worki pod oczami.

W kosmetyce naturalnej składnikami używanymi w kremach na worki pod oczami są między innymi oleje pochodzenia roślinnego. Wśród nich wymienić można:

Naturalne oleje działają przeciwstarzeniowo i nawilżająco, są pełne witamin, nienasyconych kwasów tłuszczowych, antyoksydantów. Pobudzają skórę do regeneracji, niwelują działanie wolnych rodników, nadają skórze elastyczność i sprężystość. Niektóre z olejów szczególnie dobrze pielęgnują skórę wokół oczu, m.in. olej arganowy, nazywany marokańskim złotem. Już od wielu wieków jest znany ze swoich właściwości opóźniających proces starzenia. Skóra wokół oczu starzeje się najszybciej – pierwsze zmarszczki to często właśnie te pojawiające się w okolicach oczu, dlatego zawartość olejów w kremie na worki pod oczami jest nie do przecenienia.

Równie wartościowymi składnikami wzbogacającymi krem na worki pod oczami są ekstrakty z roślin. To one zmniejszają opuchnięcia, wygładzają drobne zmarszczki, pomagają także opóźnić starzenie się skóry. Niektóre rośliny znajdujące zastosowanie w tego rodzaju kremach to między innymi:

Regularnie stosowany krem na worki pod oczami pomoże zredukować opuchliznę, poprawi napięcie skóry wokół oczu i jej elastyczność. Obrzęk pod oczami można spróbować zakryć makijażem, ale pamiętajmy, że na dłuższą metę najlepszym, naturalnym sposobem na worki pod oczami będzie zdrowy sen, dbanie o relaks i o to, aby spoglądając w lustro, widzieć swoje własne, pełne blasku spojrzenie.

Łagodzący krem pod oczy

[Nr kat. SYL-018]
Klaudia_L 30.01.2018
Krem pod oczy
Używam go 3 miesiace i jestem zadowolona. Moja oczy są po nim bardziej wypoczęte i mam zdecydowanie świeższe spojrzenie. Tak jak producent radził na noc nakładam większą warstwę robiąc tzw. "maskę" i faktycznie rano moje oczy nie są aż tak spuchnięte jak zwykle. Oczywiście na taki efekt potrzebowałam czasu, nie ma co się łudzić, że po pierwszym miesiącu będą super efekty, ale po 3 miesiącach widzę znaczną poprawę. Poza tym opakowanie jest bardzo wydajne, minęły te 3 miesiące a ja nadal nie mam zużyłam butelki. Polecam!

Chyavanprash 250g

[Nr kat. DAB-001]
gamdalenas8924 01.04.2011
szybkie efekty!!
Mam produkt od 3 dni. Zajadam go i widzę pierwsze efekty. Mam problemy z nerkami i dziś rano nie było już worków pd oczami! Jestem zaskoczona prędkością działania! Super produkt!