jak nakładać krem pod oczy

Skóra wokół oczu jest bardzo cienka i delikatna, nieraz widać przez nią drobne naczynia krwionośne, a cienie pod oczami to problem, z którym boryka się niejedna kobieta. Skóra otaczająca oczy jest bardziej podatna na podrażnienia, starzeje się szybciej niż pozostała powierzchnia twarzy, powstają tzw. kurze łapki. Skóra wokół oczu często świadczy o tym, jaki prowadzimy tryb życia – nieestetyczne opuchnięcia, nazywane potocznie workami, mogą być wynikiem długotrwałego stresu, przemęczenia bądź niezdrowego odżywiania się.


Bardzo ważnym jest, aby właściwie pielęgnować okolice oczu. Nierzadko mamy w kosmetyczce kilka różnych kremów do twarzy, jednak kremu pod oczy – ani jednego. A jeśli skóra wokół oczu jest tak wymagająca – należałoby zwrócić uwagę na jej codzienną pielęgnację. Nie chodzi tylko o dobranie odpowiedniego kosmetyku (choć jest to oczywiście bardzo ważne), ale także o wiedzę, jak nakładać krem pod oczy.

To, co działa zgubnie na skórę pod oczami, to tarcie ich rękami (co robimy często podczas zmęczenia lub nawet bezwiednie, podczas krótkiego przebudzenia w nocy). Nie powinno się rozciągać skóry i zbytnio jej naciskać, również podczas zmywania makijażu.

Nakładając krem pod oczy, nie należy rozciągać skóry. Jest to zupełnie zbyteczne, powoduje pogłębianie się zmarszczek i powstawanie nowych. Krem należy nakładać czystymi palcami, najlepiej serdecznym. Jeśli masz długie paznokcie, uważaj, aby nie wbijać ich w skórę. To samo tyczy się osób, które noszą soczewki kontaktowe – zapuszczanie paznokci w tym przypadku nie jest wskazane, gdyż utrudnia założenie soczewki, a paznokcie drażnią skórę wokół oczu.

 

Nakładanie kremu pod oczy zacznij od wewnętrznego kącika, wklepując krem wzdłuż łuku brwiowego. Raczej unikaj wklepywania kremu na ruchomą część powieki, chyba że na etykiecie kosmetyku zaznaczone jest, że można to robić. To miejsce jest najbardziej wrażliwe, co więcej, wystarczy chwilowy brak precyzji, aby krem dostał się do oczu i je podrażnił. Aby uniknąć przedostania się kremu do oka, wklepując go na dolnej powiece, należy zachować odpowiednią odległość. Spróbuj delikatnym dotykiem opuszków palców wyczuć pod skórą kość i właśnie w tym miejscu nałożyć krem. Możesz wykonać bardzo subtelny masaż opuszkami, poklepując nimi delikatnie skórę, dzięki czemu ujędrnisz ją oraz poprawisz krążenie.

bezik 16.01.2015
Duże opakowanie kremu
Krem niedrogi zwłaszcza biorąc pod uwagę jego bogaty skład i duże opakowanie. Krem nie podrażnia, ma gęstą konsystencję i dobrze się wchłania. Obawiam się tylko czy nie jest zbyt ciężki. Mam problemy z opuchniętymi oczami i obawiam się, że zamiast je rozwiązać, może tylko bardziej pogłębić. Czas pokaże. Polecam go na zimę, kiedy potrzebny jest bogatszy kosmetyk.
Katarzyna Żurawska 01.05.2018
Świetny krem!
Krem ma świetną konsystencję, nie jest tłusty, a jest treściwy. Piękny cytrusowy zapach. Dobry dla pań w każdym wieku. Okolica oczu wygląda na wypoczętą, nawilżoną i sprężystą. Bardzo praktyczne opakowanie z pompką, umożliwia higieniczną aplikację kremu. Krem nadaje się zarówno na dzień jak i na noc.
ailnan 04.07.2014
Regeneracyjny ajurwedyjski krem pod oczy
Łatwo się wchłania, dobrze nawilża, skóra wokół oczu jest bardziej miękka. Niewątpliwym jego atutem jest duże opakowanie. Zdecydowanie polecam.