olejowanie suchych włosów

Tafla lśniących włosów jest oznaką zdrowia i najpiękniejszą ozdobą kobiety (zaraz po uśmiechu). Olejowanie włosów praktykowane od dawna przez kobiety orientu, w ciągu ostatnich lat zdobyło wielką i zasłużoną popularność również wśród polskich kobiet. Odpowiednie i systematyczne aplikowanie olejów sprawia, że włosy są odżywione, lśniące, elastyczne, problem rozdwajających się końcówek znika.

Czy masz suche włosy?

Olejowanie doskonale sprawdzi się na suchych włosach, których cechą charakterystyczną jest wysoka porowatość. Taki rodzaj włosów bardzo łatwo rozpoznać – łuski włosów są rozchylone, czego efektem są naelektryzowane, puszące się, trudne do rozczesania kosmyki. Szybko chwytają kolor farby do włosów, równie szybko schną. Suche włosy są podniszczone, pozbawione blasku i gładkości, charakteryzują się rozdwajającymi końcówkami. Jeśli dodatkowo traktowane są prostownicą, chemicznymi farbami czy suszarką, ich stan ulega stałemu pogorszeniu. Aby uzyskać najlepsze efekty olejowania suchych włosów, trzeba przestrzegać kilku zasad.

Jak nakładać olej?

Suche włosy nawet w krótkim czasie wchłoną zaaplikowane na nich oleje, dlatego wystarczą 2-3-godzinne zabiegi olejowania, stosowane co drugie, co trzecie mycie włosów. Olej należy nakładać na suche włosy przed ich umyciem, następnie nałożyć czepek i owinąć ręcznikiem. Po upływie odpowiedniego czasu trzeba dokładnie umyć włosy delikatnym szamponem. W zależności od ilości i rodzaju nałożonego oleju, czasem wystarczy jedno mycie, zdarza się jednak, że czynność trzeba powtórzyć. Na suchych włosach sprawdzi się także nakładanie minimalnej ilości wybranego olejku na świeżo umyte włosy.

Jaki olej wybrać do suchych włosów?

Sprawdzą się oleje, które mocno nawilżą włosy, dodadzą im blasku i elastyczności, ujarzmią nadmierne puszenie i ochronią przed utratą wilgoci. Warto sięgać po powszechnie znane i stosowane, nie tylko w kosmetyce: oliwę z oliwek oraz olej lniany, ale także olej z awokado, ze słodkich migdałów, olej makadamia, olej z pestek winogron, lub też oleje na bazie neem (drzewa bardzo cenionego w kosmetyce ajurwedyjskiej) oraz amli – rośliny najczęściej stosowanej właśnie jako olejek odżywiający i wygładzający włosy.
    
Olejowanie suchych włosów jest bardzo wskazane, wręcz niezastąpione w przywróceniu ich naturalnego piękna i zdrowia.

ebasiab 06.11.2009
Niesamowity
Jestem w trakcie drugiego opakowania. Włosy miałam ostatnimi laty cienkie, słabe i bardzo wypadały - skutek niedoczynności tarczycy. Trudno powiedzieć, kiedy dokładnie sytuacja zaczęła się poprawiać, ale od jakiegoś czasu włosy przestały mi wypadać (nie wychodzą prawie wcale), a wczoraj dodatkowo przeżyłam szok, kiedy porównałam swoje zdjęcie sprzed dwóch miesięcy z obecnym...Bo włosy urosły mi w przeciągu 2-ch miesięcy o wiele szybciej niż wcześniej! I po tym odkryciu już nie mogłam się powstrzymać przed dodaniem swojej opinii:-) Wiem na pewno, że nigdy się z tym skromnie wyglądającym - a działającym cuda - olejkiem nie rozstanę:-)
admalenama 21.05.2014
Olejek Kokosowy Vatika
To moje trzecie opakowanie. Jestem zadowolona. Wystarcza na długo. nacieram głowę na godzinę przed myciem. Najepiej stosować co drugie mycie włosów. zaraz po zastosowaniu, włosy mogą sie troszę przetłuszczać a po drugim myciu jest dobrze.Świetnie pomaga na łamiące, farbowane włosy! odkąd zaczełąm olejować włosy, włosy przestały się łamać:)
magia1 11.07.2014
Re: Ziołowy olejek do włosów Heenara 200 ml
jestem wielką miłośniczką olejków do włosów i to kolejny olejek , który nie zawiódł moich oczekiwań. ma czerwony kolor ale bez obaw nie barwi włosów ;-)))) ma bardzo suptelny zapach, fajnie sie wchłania we włosy. równeiz bardzo dobrze zmywa. po uzyciu włosy bardzo lekko pachna tym olejkiem i sa bardzo lekkie i odżywione. polecam ;-)