olejek rozgrzewający do masażu

Dobrze dobrany olejek do masażu potrafi wzmocnić dobroczynne działanie masażu dla organizmu, zrelaksować ciało i umysł, pobudzić do działania, zadziałać jak afrodyzjak, pomóc w kłopotach z bezsennością i wiele, wiele innych. Gotowych kompozycji zapachowych olejków do masażu jest całe mnóstwo, możemy zatem wybierać wedle własnych predyspozycji, upodobań i oczekiwań.


Zimą najchętniej wybieranymi olejkami do masażu są olejki rozgrzewające, które pobudzają krążenie, przywołują na myśl dobre chwile, relaksują i otulają ciepłem ciało i umysł, dosłownie i w przenośni. Rozgrzewające działanie olejku do masażu może wzmocnić także jego działanie lecznicze.

Rozgrzewający olejek do masażu – czyli jaki?

Rozgrzewającymi olejkami do masażu będą wszystkie te, które posiadają aromaty korzenne. Wobec tego, jeśli oczekujemy, aby kupiony przez nas olejek do masażu zadziałał rozgrzewająco, sprawdźmy, czy na liście jego składników znajdują się:

  • olejek goździkowy
  • olejek geraniowy
  • olejek cynamonowy
  • olejek pomarańczowy
  • olejek imbirowy

Wymienione olejki nie tylko działają rozgrzewająco, ale przynoszą także inne korzyści dla organizmu: łagodzą bóle głowy i bóle mięśniowe oraz reumatyczne, niwelują napięcie nerwowe. Ułatwiają zasypianie i koją zmysły. Dodatkowo normują krążenie krwi pod skórą, dzięki czemu wykazują działanie antycellulitowe. Tonizują i odświeżają skórę.
Pamiętajmy, że powyższe olejki są

składnikami gotowych, dostępnych w sklepach (np. z kosmetykami naturalnymi) olejków do masażu. Nieraz są one uzupełniane w dodatkowe aromaty przywodzące na myśl ciepłe odczucia, bądź są łączone ze sobą w jednym kosmetyku. I tak na przykład spotyka się rozgrzewające olejki czekoladowo-pomarańczowe, pomarańczowo-cynamonowe, „korzenne”, cynamonowo-imbirowe itd. Zawsze są to jednak gotowe produkty, skomponowane z odpowiednich stężeń olejków esencjonalnych i bazujące na innym oleju. Wymienione wyżej olejki eteryczne same w sobie nie mogą być stosowane bezpośrednio na skórę ze względu na możliwość wystąpienia silnego podrażnienia. Jeśli zdecydujemy się samodzielnie skomponować rozgrzewający olejek do masażu, należy o tym bezwzględnie pamiętać. Olejem bazowym, do którego dodajemy kilka kropel eterycznych olejków (cynamonowego, goździkowego itd.), może być na przykład olej migdałowy lub olej kokosowy.