olej makadamia opinie

Kobiety Orientu słyną z pięknej cery i włosów. Zawdzięczają to ajurwedze, która opiera się na naturze: wszystko, czego potrzebujemy do utrzymania zdrowego ducha i ciała, otrzymaliśmy od matki natury. Naturalne składniki przemycane są do ajurwedyjskich kosmetyków, które w dużej mierze są sporządzane na bazie olejów pochodzenia roślinnego oraz ziół, zarówno tych powszechnie znanych na całym świecie, jak i tradycyjnych ziół ajurwedyjskich, takich jak neem, henna czy amla.


Naturalne oleje od dawien dawna stosowane są również jako samodzielne kosmetyki, które utrzymują skórę, włosy i paznokcie w dobrym stanie.
Wydaje się, że w dobie wzrostu zainteresowania wegetarianizmem, weganizmem, zdrową żywnością i w ogóle byciem „eko”, coraz więcej kobiet zwraca się również w stronę kosmetyki naturalnej, również jeśli wcześniej miały o niej neutralną opinię. Świadczyć o tym może coraz większa ilość sklepów z kosmetykami naturalnymi i orientalnymi. Dobrze, że coraz więcej kobiet ma świadomość, że zamiast kremu reklamowanego w telewizji, o znikomej zawartości wybranego drogocennego oleju, może kupić ten sam, naturalny olej w butelce i stosować go jako samodzielny kosmetyk bądź dodatek do innych produktów.

Olej makadamia – nawilżenie skóry i włosów

Jednym z olejów, o którym słyszy się dość często i ma opinię składnika bardzo pożądanego w kosmetykach nawilżających, jest olej makadamia. Jest on otrzymywany w wyniku tłoczenia orzeszków makadamii – drzewa rosnącego na terenie Australii, na Nowej Kaledonii i na Sulawesi. Olej pozyskiwany z owoców tej rośliny działa nawilżająco, zmiękczająco, odżywczo i wygładzająco na skórę, poprawia jej elastyczność i nadaje zdrowy wygląd. Jest bogaty w witaminy A, B i E oraz składniki mineralne.


W pielęgnacji twarzy olej makadamia wmasowuje się w zwilżoną skórę, delikatnie masując twarz opuszkami palców. Można również kilka kropli oleju wymieszać z ulubionym kremem.


Olej makadamia zbiera bardzo dobre opinie również jako środek do pielęgnacji włosów, szczególnie tych zniszczonych, suchych i łamliwych. Głęboko je nawilża i regeneruje, wzmacnia też cebulki włosów. Olejowanie włosów olejem makadamia można wykonywać kilka razy w tygodniu, wmasowując kilka kropli oleju w skórę głowy oraz włosy i pozostawiając na co najmniej pół godziny. Po określonym czasie włosy należy umyć delikatnym szamponem.