naturalne olejki do twarzy

Kobiety Orientu słyną z pięknej cery i włosów. Zawdzięczają to medycynie ajurwedyjskiej, której zabiegi wykonują w codziennej pielęgnacji skóry i włosów. Ajurweda opiera się na naturze: wszystko, czego potrzebujemy do utrzymania zdrowego ducha i zdrowego ciała, otrzymaliśmy od matki natury. Dlatego właśnie kosmetyki stosowane przez Arabki w dużej mierze sporządzone są na bazie naturalnych olejów oraz ziół, zarówno tych powszechnie nam znanym, jak i typowo ajurwedyjskim (np. neem, henna, amla).


Coraz częściej naturalne kosmetyki ajurwedyjskie doceniane są również u nas; cieszą się dużą popularnością w sklepach z kosmetykami naturalnymi i orientalnymi. Warto zwrócić się ku kosmetykom naturalnym, gdyż rozpieszczają naszą skórę i włosy, dostarczając im niezbędnych składników odżywczych i utrzymując je w dobrym stanie.


Jeśli chodzi o pielęgnację twarzy, warto stosować naturalne olejki pochodzenia roślinnego. W ich produkcji specjalizuje się na przykład indyjska firma Khadi, która w swojej ofercie posiada olejki do twarzy i ciała o specjalnie dobranych kompozycjach zapachowych i rozmaitych właściwościach. Dlatego właśnie oleje mogą być stosowane przez osoby o różnych typach cery, począwszy od suchej, przez mieszaną, aż po tłustą i trądzikową. Kobiety posiadające cerę tłustą lub pokrytą krostkami mogą początkowo sceptycznie podchodzić do nakładania naturalnych olejków na twarz, ale warto uwierzyć na słowo, że oleje są dobre również przy skórze trądzikowej, mogą nawet być niezastąpione w walce z trądzikiem.

Naturalne olejki do twarzy – jaki wybrać?

Zasadniczo wybór oleju należy dostosować do typu cery. W przypadku skóry suchej, szorstkiej i pokrytej zmarszczkami poleca się między innymi olejek migdałowy, który wnika głęboko w skórę i dogłębnie ją nawilża, w wyniku czego skóra jest ujędrniona, elastyczna, miękka i gładka. Można też zastosować naturalny olejek sandałowo-migdałowy Khadi, którego działanie wzmocnione jest dzięki ziołom takim jak neem i tulsi. Do pielęgnacji cery mieszanej można użyć olejek Khadi z różowym lotosem, stworzony na bazie oleju ryżowego i sezamowego. Do wszystkich typów skóry nadaje się z kolei naturalny olejek arganowy, wykazujący silne działanie nawilżające i przeciwstarzeniowe.


Naturalne olejki nakładamy na skórę twarzy delikatnie masując ją opuszkami palców.