olejek kokosowy na włosy

Olej kokosowy jest jednym z najchętniej wybieranych olejów do włosów. Wśród włosomaniaczek (jak nazywają się między innymi osoby, które prowadzą blogi o pielęgnacji włosów) znalazł on rzesze swoich fanek.


Bywa jednak, że włosy „nie lubią” akurat oleju kokosowego, wtedy należy wypróbować inne oleje. Często jest tak, że zanim znajdziemy najbardziej skuteczny olej, dopasowany do naszych włosów, będziemy musieli wypróbować ich co najmniej kilka. Każdy z nas jest inny i również nie wszystkie oleje będą się nadawały na nasze włosy. Niektórym kobietom olej kokosowy wyczaruje na głowie taflę pięknych, zdrowych, błyszczących włosów, inne mogą nie dostrzegać widocznych efektów nawet po długotrwałym i systematycznym jego nakładaniu na włosy.


Trzeba wziąć pod uwagę, że problem nie leży w złej jakości oleju – olej kokosowy niezmiennie zawiera bardzo cenne substancje, wiele witamin i minerałów – tylko w nieodpowiednim jego stosowaniu bądź właśnie niedopasowaniu oleju do rodzaju włosów. Warto w takim razie dowiedzieć się, jak stosować olej kokosowy na włosy, aby wywołał pożądane efekty, oraz na jaki typ włosów będzie miał największy wpływ.

Olej kokosowy - na jakie włosy?

Olej kokosowy chętnie jest wybierany przez posiadaczki włosów puszących się, suchych, matowych, trudnych do ujarzmienia i ułożenia. Sięgają po niego także kobiety o kręconych włosach – olej kokosowy podkreśla ich skręt – oraz kobiety farbujące włosy – olej kokosowy wydobywa piękny kolor włosów, opóźnia też jego wypłukiwanie się. Wybierając olej, należy kierować się również porowatością swoich włosów; olej kokosowy nadaje się do włosów o niskiej porowatości, ale nie ma reguły – włosy o średniej i wysokiej porowatości mogą go przyjąć równie dobrze.

Olej kokosowy na włosy – sposoby olejowania

Olej kokosowy można nakładać na suche włosy przed ich umyciem. W tym przypadku nakładamy go na skórę głowy (dzięki czemu zapobiegnie łupieżowi i wzmocni cebulki włosów) oraz na całą długość włosów, aż po końcówki. Zostawiamy na włosach na co najmniej pół godziny (można nakryć głowę czepkiem i ręcznikiem), lub nawet na całą noc, aby kuracja była efektywniejsza.

 

Olej kokosowy sprawdzi się także jako szybka odżywka na zniszczone końcówki – wystarczy wetrzeć niewielką ilość oleju w końcówki włosów, już po ich umyciu i osuszeniu. Zapobiegnie to rozdwajaniu się końcówek i nada im blask.

Anonim 13.06.2012
Zachwycona
Jak to dobrze że trafił w moje ręce!Walczę z suchymi łamliwymi i wypadającymi włosami od kiedy mam BLOND włosy!Co za zmora!!Już miałam się żegnać z moim ukochanym kolorem i się farbować na ciemniejszy kolor kiedy dałam ostatnią szansę temuż olejkowi.Z każdą aplikacją jest coraz lepiej.Stosuję na całą noc, co 2 dzień.Włosy bardzo dużo go "piją", ale to przerosło moje oczekiwania, jak bardzo zdrowieją, zaczęły lśnić, stały się miękkie i się łatwo rozczesują.Bardzo polecam, regularne stosowanie.
Anonim 04.06.2012
Świetny!!
Jestem bardzo zadowolona z zakupu - użyłam już kilka razy i moje włosy są miękkie, pięknie pachną, łatwo rozczesują i pięknie lśnią :) już do zakupu przekonała się moja siostra ;)