olej kokosowy zastosowanie na włosy

Olej kokosowy jest jednym z najchętniej wybieranych produktów do olejowania włosów. Wśród kobiet, dla których ważne jest codzienne dbanie o włosy przy zastosowaniu czegoś więcej niż tylko szamponu i odżywki, olej kokosowy znalazł zastosowanie jako odżywiająca i ochronna kuracja.


Olej kokosowy, dostępny w sklepach z żywnością ekologiczną bądź z różnych stron świata, a także w drogeriach i sklepach z kosmetykami naturalnymi, znalazł zastosowanie zarówno w kulinariach, jak i w kosmetyce. Jeśli chodzi o zastosowanie na włosy, najlepiej wybrać olej kokosowy nierafinowany, tłoczony na zimno. Jest nieco droższy od oleju rafinowanego, ale jako odżywka na włosy, jest bardziej efektywny. Dostępne są także specjalne olejki przeznaczone tylko i wyłącznie do stosowania na włosy, na przykład wzbogacone w odżywiającą hennę lub inne zioła ajurwedyjskie.

Po olej kokosowy chętnie sięgają kobiety posiadające falowane bądź kręcone włosy – olej podkreśla ich skręt. Nadaje się także do włosów farbowanych, ponieważ wydobywa piękny kolor i nadaje blask. Warto również wziąć pod uwagę porowatość swoich włosów – olej kokosowy jest zalecany przede wszystkim na włosy niskoporowate.

Olej kokosowy – zastosowanie na włosy

Olej kokosowy można stosować na różne sposoby. W przeciwieństwie do wielu innych olejów, olej kokosowy w temperaturze pokojowej ma konsystencję nie oleju, a raczej masła. Dlatego przed zabiegiem olejowania można butelkę lub słoik z olejem ogrzać w kąpieli wodnej bądź pod strumieniem ciepłej wody.


Jeśli zależy nam na regeneracji włosów na całej ich długości, należy wmasować olej w skórę głowy i włosy (przed umyciem włosów), następnie nałożyć na głowę czepek i owinąć ją ręcznikiem. Taką oleistą maskę pozostawiamy na minimum 30 minut, aby wszystkie drogocenne substancje zdążyły wniknąć w skórę i włosy. Zamiast nałożenia czepka i ręcznika, można też związać włosy w luźny warkocz lub kok i pozostawić kurację na nich na całą noc. Po upłynięciu określonego czasu myjemy włosy delikatnym szamponem.


Nieco mniej czasochłonnym sposobem jest zastosowanie oleju kokosowego jedynie na końcówki włosów. Jest to dobry pomysł, jeśli chcemy zapobiec rozdwajaniu końcówek, nadać im blask i zapewnić ochronę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. W tym przypadku nakładamy olej na wilgotne lub suche końcówki, już po umyciu włosów.

gosiaslowik 10.07.2009
Doskonały olejek!
Ładny, delikatny zapach, bardzo dobrze nawilża końcówki, nie natłuszcza ani nie obciąża włosów.Dla mnie rewelacja!