olej kokosowy ktc

Olej kokosowy ze względu na uniwersalność zastosowania jest jednym z najchętniej wybieranych olejów, które mogą być wykorzystane zarówno w celach kulinarnych, jak i pielęgnacyjnych. Jest jednym z najzdrowszych olejów na świecie, więc jego popularność jest całkowicie uzasadniona.


Jedną z marek, która proponuje w swojej ofercie olej kokosowy, jest KTC. KTC to firma zajmująca się produkcją i dystrybucją wysokiej jakości tłuszczów jadalnych, w tym między innymi oleju kokosowego, oleju migdałowego oraz oleju palmowego.

Olej kokosowy KTC – produkt spożywczy i nie tylko

Olej kokosowy KTC to olej rafinowany, doskonale sprawdzający się zarówno w kuchni, jak i w pielęgnacji ciała i włosów.
Jako produkt spożywczy nada się do smażenia wszelkiego rodzaju potraw, pieczenia ciast oraz smarowania pieczywa. Zawiera mnóstwo cennych substancji, dlatego jako smarowidło stanowi lepszą alternatywę dla masła czy margaryny. Na dodatek nie ma wpływu na smak przyrządzanych potraw. Warto wiedzieć, że olej kokosowy stosowany wewnętrznie, czyli po prostu zjadany, ma liczne walory zdrowotne i może wpływać na stan ludzkiego organizmu. Wszystko to za sprawą witamin i minerałów, w które jest bogaty (między innymi wapń, potas, cynk, sód, żelazo, kwas foliowy oraz witaminy z grupy B, C i E). Ze względu na ich zawartość olej kokosowy pozytywnie wpływa na koncentrację, działa antybakteryjnie i antywirusowo, wzmacnia układ immunologiczny i chroni przed osteoporozą.

Oprócz zastosowania kulinarnego, olej kokosowy KTC stosowany zewnętrznie na skórę i włosy może znacznie poprawić ich stan. Jest doskonałym sprzymierzeńcem w walce z przesuszoną skórą, dlatego można go stosować jako balsam do ciała lub na określone partie skóry, która wymaga dogłębnego nawilżenia (np. na stopy, kolana i łokcie). Polecany jest także do pielęgnacji cery dojrzałej, ponieważ spowalnia proces starzenia się skóry. Ponadto ochrania również skórę przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym, dlatego warto wmasować go w ciało przed jego ekspozycją na słońce. Ze względu na to, że olej kokosowy przyspiesza regenerację naskórka, mogą go stosować osoby chorujące na łuszczycę i inne dolegliwości skórne. Doskonale nadaje się także do olejowania suchych i zniszczonych włosów.

Olej kokosowy KTC sprzedawany jest w plastikowych słoikach, a krajem jego pochodzenia jest Sri Lanka.