olej kokosowy do włosów

Olejowanie włosów to prosty zabieg, który stosowany regularnie, może przynieść spektakularne efekty. Systematycznie olejowane włosy stają się mocne, grube, lśniące i gładkie, mają piękny kolor, bije od nich naturalny blask – są po prostu zdrowe. Olejowanie włosów często przynosi lepsze rezultaty niż stosowanie odżywek i masek, chociaż oczywiście nie należy z nich rezygnować.


Jeśli jeszcze nie przekonałyśmy się na własnych włosach, jak wielki wpływ może na nie mieć olejowanie, wystarczy spojrzeć na niezwykłą urodę kobiet Orientu – to właśnie w tamtych stronach olejowanie jest tradycyjnym zabiegiem na włosy, a jak wiadomo, tamtejsze kobiety słyną z silnych, długich i błyszczących włosów. Zawdzięczają to między innymi właśnie olejowaniu włosów.

Jednym z olejów, który możemy wykorzystać do pielęgnacji włosów, jest olej kokosowy. Polecany jest w szczególności do włosów przesuszonych, matowych, z rozdwajającymi się końcówkami, a także kręconych i farbowanych.

Najprostszym sposobem na odżywienie włosów olejem kokosowym jest po prostu wmasowanie go w skórę głowy oraz włosy na całej ich długości. Olej kokosowy w temperaturze pokojowej jest twardy, dlatego przed nałożeniem należy rozgrzać słoik z olejem w kąpieli wodnej bądź pod prysznicem lub nabierając go na dłonie i czekając chwilę, aż uzyska lejącą konsystencję. Olej kokosowy nakładamy na suche, nieumyte włosy, na które następnie nakładamy czepek i owijamy ręcznikiem. Taką kokosowo-olejową maskę pozostawiamy na głowie na co najmniej 20 minut, możemy także zostawić ją na całą noc (w tym przypadku można zrezygnować z czepka i ręcznika, które spowodowałyby dyskomfort; wystarczy jedynie zapleść warkocz lub spiąć włosy w luźny kok). Po określonym czasie myjemy włosy delikatnym szamponem bez silnych detergentów i nakładamy odżywkę. Zabieg można powtarzać kilka razy w tygodniu, uważając, aby nie przeolejować włosów, co może skutkować ich przetłuszczaniem, brakiem objętości, a nawet wypadaniem.


Innym, mniej czasochłonnym sposobem jest wcieranie minimalnej ilości oleju kokosowego w suche lub wilgotne końcówki włosów w celu nadania im blasku i nawilżenia ich. Olej kokosowy zapobiegnie matowieniu i przesuszeniu włosów oraz rozdwajaniu się ich końcówek. Dodatkowo podkreśli naturalny lub farbowany kolor, wzmocni włosy na całej długości i nawilży je.

Margot77 05.02.2014
Bardzo dobry
Używam go jak chcę jakiejś odmiany. Jestem fanką orientalnego olejowania włosów i to kolejna mieszanka do mojej kolekcji;) Zapach jest delikatny i nie drażniący. Włosy są ładne, miękkie i dobrze odżywione. Polecam szczególnie osobom, które są wrażliwe na intensywne orientalne zapachy.
Anonim 04.07.2012
REWELACJA
Jestem zachwycona tym olejkiem. Mam bardzo suche, cienkie kręcące się włosy. Od dawna borykam się z ich wypadaniem. Zachęcona opiniami kupiłam i jestem w szoku. 2 razy nałożyłam i włosy odżyły. Są miękkie, lśniące i sprężyste. O dziwo mniej ich wychodzi. Cudo!!!