olej arganowy na włosy opinie

Olej arganowy dzięki swoim licznym właściwościom prozdrowotnym posiada opinię marokańskiego złota. „Złoto w płynie”, „eliksir młodości”, „eliksir życia” – to tylko niektóre opinie o drzewie arganowym, które już od wielu lat jest wykorzystywane przez plemiona zamieszkujące Maroko, gdzie rośnie argania. Tamtejsze plemiona wykorzystują ten naturalny lek numer jeden już od wielu lat, jednak w nowoczesnej kosmetologii olej arganowy zyskał popularność stosunkowo niedawno.


Od kilku lat w każdej drogerii można znaleźć kosmetyki z olejem arganowym. Również kosmetyka naturalna, a właściwie przede wszystkim właśnie kosmetyka naturalna wykorzystuje drogocenny olej w wielu naturalnych kosmetykach. Można go zakupić także jako czysty naturalny olej z nasion nie poddawanych żadnej obróbce

Olej arganowy na włosy

W pielęgnacji włosów olej arganowy również może być stosowany samodzielnie, bądź może stanowić składnik szamponu, odżywki lub maseczki do włosów. Jednak najlepiej jest stosować czysty, naturalny olej bezpośrednio na włosy. Możemy się zdecydować jedynie na pielęgnację końcówek włosów, na przykład jeśli są suche, matowe i rozdwajają się. Wystarczy rozetrzeć kilka kropel w dłoniach, a następnie wetrzeć olej arganowy w suche lub wilgotne końcówki. Trzeba dobrać odpowiednią ilość oleju tak, aby nie przetłuścić i nie obciążyć włosów. Końcówki mają olej „wypić”, a nie być przeolejowane.


Olej arganowy ma opinie naturalnego nawilżacza włosów, wzmacnia je i nadaje blask. Jeśli chcemy zwrócić uwagę nie tylko na końcówki, warto co kilka dni olejować włosy na całej ich długości. W tym celu wmasowujemy w suche włosy niewielką ilość oleju, owijamy głowę czepkiem i ręcznikiem i zostawiamy na minimum pół godziny (lub nawet zostawiamy na całą noc, bez konieczności spania w ręczniku na głowie), po czym myjemy włosy, najlepiej szamponem bez silikonów, i nakładamy maskę. Jeśli chcesz, możesz uprzednio olej połączyć z sokiem z cytryny, alby nadać włosom dodatkowego blasku. Innym rozwiązaniem jest wymieszanie oleju arganowego z olejem z czarnuszki, który również ma zbawienny wpływ na włosy.


Olej arganowy możesz dodawać również do ulubionej maski lub odżywki do włosów, aby wzbogacić jej działanie. Warto znaleźć swój ulubiony sposób stosowania oleju arganowego na włosy, aby wzmocnić je i nadać jedwabisty, zdrowy połysk.