olej arganowy na włosy

Olej arganowy, nazywany marokańskim złotem, ma niezliczone właściwości prozdrowotne. Berberyjskie plemiona znają je i wykorzystują już od wielu lat, jednak w nowoczesnej kosmetologii znajduje zastosowanie stosunkowo niedługo. Warto wiedzieć, że drzewo arganowe występuje naturalnie tylko na terenie Maroka, i wśród niektórych plemion jest  drzewem, któremu zawdzięcza się bardzo wiele. Służy ono za opał tamtejszej ludności, wykorzystuje się je jako paszę dla zwierząt, natomiast olej pozyskiwany z owoców arganii chroni przed licznymi schorzeniami.


W ostatnich latach również w naszych stronach zaczęto dostrzegać liczne zalety oleju arganowego. Często występuje jako samodzielny kosmetyk (100 % naturalny olej arganowy), bądź jest dodawany do kosmetyków (np. anti-aging lub preparatach do włosów).

Olej arganowy na włosy

W pielęgnacji włosów olej arganowy również może być stosowany samodzielnie, bądź może stanowić składnik szamponu, odżywki, serum czy  maseczki na włosy. Wiele jest kosmetyków z olejem arganowym, jednak przed każdorazowym zakupem powinno się sprawdzać zawartość oleju na liście składników. Jeśli olej arganowy (szukaj też pod nazwą argania spinosa oil) jest na początku listy, znaczy, że jego zawartość jest spora i rzeczywiście stanowi jeden z głównych składników kosmetyku. Jeśli jednak widnieje na szarym końcu składników, jego zawartość jest znikoma, więc warto poszukać czegoś lepszego, co rzeczywiście dzięki olejowi arganowemu będzie miało realny wpływ na włosy.


Najlepiej jednak zaopatrzyć się w naturalny olej arganowy, który może być podstawą do urozmaicenia używanych do tej pory kosmetyków (można go dodać np. do odżywki), lub stosować jako samodzielną kurację na włosy, czyli wypróbować olejowanie ich.


Olej arganowy na włosy można stosować zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. W pierwszym przypadku, włączając go do codziennej diety, po jakimś czasie dostrzeżemy, że włosy są mocniejsze, lśniące i mniej łamliwe. Natomiast nakładając olej arganowy bezpośrednio na włosy, jego działanie nie będzie wcale mniej efektywne. Wcieraj olej arganowy w umyte, suche końcówki włosów. Możesz również olejować skórę głowy i włosy na całej długości (wetrzyj w nie kilka kropel oleju). Głowę owiń ręcznikiem i pozostaw na 30 minut, po czym spłucz i umyj włosy. Taka kuracje wzmocni i nawilży włosy.