olej arganowy kosmetyczny opinie

Kosmetyczny olej arganowy coraz częściej zyskuje opinie absolutnego hitu wśród kosmetyków do pielęgnacji skóry i włosów. W Maroku, gdzie rosną drzewa arganowe, zarówno kobiety, jak i mężczyźni przez długie lata cieszą się zdrową i jędrną skórą, której godny pozazdroszczenia stan zawdzięczają przede wszystkim olejowi arganowemu. Nie tylko spożywają go jako suplement diety, ale także nacierają skórę tym naturalnym olejem.


W ostatnich latach działaniem kosmetycznego oleju arganowego mogą cieszyć się kobiety na całym świecie. Kosmetyczny olej arganowy jest proponowany jako samodzielny kosmetyk, ale mnóstwo jest również kosmetyków z jego zawartością. Szczególnie często wykorzystuje się go w kosmetykach anti-aging, ze względu na sporą dawkę antyoksydantów i innych cennych substancji, które zawiera.

Olej arganowy – marokański eliksir młodości

„Eliksir życia”, „źródło młodości”, „marokańskie złoto w płynie” – to tylko niektóre, bardzo ogólne opinie na temat oleju arganowego, wygłaszane przez jego zadowolone użytkowniczki. Kobiet zadowolonych i polecających stosowanie kosmetycznego oleju arganowego jest niemało, a internet jest miejscem, w którym chętnie dzielą się opiniami na temat działania oleju arganowego na skórę. Zachęcający jest fakt, że zasadniczo są to opinie jedynie pozytywne. Zwolenniczki wcierania oleju arganowego w skórę twierdzą na przykład, że od kiedy zaczęły stosować olej, zrezygnowały zupełnie z kremów przeciwzmarszczkowych, gdyż olej sprawdza się dużo lepiej.

 

Również wśród osób posiadających wrażliwą lub trądzikową skórę, olej arganowy ma opinię kosmetyku, który nie uczula, nie zatyka porów ani nie nasila problemów trądzikowych, a nawet zmniejsza jego objawy. Często powtarzane są opinie, że już po krótkotrwałym używaniu oleju arganowego skóra staje się jędrna i miękka, a zmarszczki są spłycone, co często daje efekt lepszy niż po niejednym kosmetycznym zabiegu przeciwzmarszczkowym.

Warto wiedzieć, że kosmetyczny olej arganowy jest uniwersalnym kosmetykiem, nieprzeznaczonym wyłącznie do pielęgnacji twarzy. Oczywiście, ze względu na działanie antystarzeniowe chętnie jest stosowany w pielęgnacji skóry twarzy, ale można nim nacierać także całe ciało po kąpieli, lub określone partie skóry, w których jest najbardziej przesuszona i  wymaga natychmiastowego nawilżenia.