olej arganowy kosmetyczny

Olej arganowy należy do najcenniejszych olejów świata. Zawiera niepowtarzalną kombinację substancji o działaniu prozdrowotnym, dlatego jego zastosowanie jest bardzo szerokie. Sprawdza się jako suplement diety w profilaktyce i leczeniu wielu chorób, jako dodatek w kuchni, a także jako produkt kosmetyczny do stosowania zewnętrznego.


Kosmetyczny olej arganowy najszerzej znany jest ze swoich właściwości odmładzających. Dzięki zawartym w nim substancjom, np. nienasyconym kwasom tłuszczowym i wielu witaminom, stanowi skuteczny antyoksydant zwalczający wolne rodniki, odmładzający skórę i spowalniający proces jej starzenia. Wobec tego olej arganowy w kosmetyce stosowany jest jako składnik kosmetyków anti-aging, ale równie dobrze może stanowić kosmetyk sam w sobie.


Sprzedawany w buteleczkach kosmetyczny olej arganowy ma zbawienny wpływ na skórę. Może być stosowany nie tylko jako niezwykle skuteczny zamiennik kremu przeciwzmarszczkowego, ale także jako specyfik łagodzący liczne dolegliwości skórne, takie jak:

  • trądzik
  • oparzenia
  • zadrapania
  • grzybica
  • atopowe zapalenie skóry
  • łuszczyca

Dzięki właściwościom przyspieszającym regenerację naskórka działa na skórę niczym plaster, tworząc film ochronny, głęboko ją odżywiając i nawilżając, działając przeciwzapalnie i przyspieszając gojenie się ran. Może być stosowany również u osób o cerze wrażliwej, gdyż nie wywołuje żadnych skutków ubocznych, w tym reakcji alergicznych.


Olej arganowy jest idealnym kosmetykiem nawilżającym skórę. Można nim nacierać całe ciało po kąpieli, bądź jedynie miejsca, gdzie skóra jest najbardziej przesuszona i potrzebuje intensywnego nawilżenia. Ciekawą alternatywą jest wymieszanie oleju arganowego z innym olejkiem, np. marchewkowym, dzięki czemu uzyskamy naturalny samoopalacz i preparat chroniący przed słońcem.


Ze względu na właściwości nawilżające i lecznicze, kosmetyczny olej arganowy ma uniwersalne zastosowanie. Może pielęgnować cerę i całe ciało, może stanowić kosmetyk łagodzący różnego rodzaju schorzenia i dolegliwości skórne, jak również wpływać zbawiennie na przesuszone, matowe włosy. Olejowanie włosów z wykorzystaniem oleju arganowego wzmocni je, nawilży i zapobiegnie rozdwajaniu końcówek. Dzięki wysokiej zawartości cennych substancji kosmetyczny olej arganowy sprawdzi się na wielu polach.