suplementy na odchudzanie

Kilka dodatkowych kilogramów potrafi spędzić sen z powiek niejednej z kobiet. Na szczęście wszelkiego rodzaju diety-cud zaczynają odchodzić w zapomnienie, a zdrowy i aktywny tryb życia jest coraz bardziej trendy. To się również tyczy odchudzania – zamiast cudownych diet zapewniających schudnięcie w tydzień, coraz częściej zwraca się uwagę na to, aby chudnąć zdrowo.

Zdrowe wspomaganie odchudzania

Co oznacza zdrowe odchudzanie? To odchudzanie z rozsądkiem, wymagające wielu żywieniowych wyrzeczeń (ale nie głodzenie się!), systematycznej aktywności fizycznej. Coraz częściej nieodłącznym elementem odchudzania są także suplementy na odchudzanie. Wspieranie odchudzania zażywaniem suplementów na odchudzanie nie jest niczym złym, jednak zanim zaczniemy je stosować, trzeba się upewnić, że mają naturalne składniki, które dostarczą organizmowi niezbędnych substancji odżywczych i przyspieszą metabolizm, nie serwując mu przy tym zbędnych konserwantów. To znaczy, że suplementy na odchudzenie powinny po prostu mieć możliwie naturalny skład, aby nie zaśmiecać organizmu niepotrzebnymi, chemicznymi ulepszaczami.

Suplementy na odchudzanie – sekretna moc ziół

Wobec tego suplementy na odchudzanie zawierają przede wszystkim zioła, słynące ze swoich właściwości pozytywnie wpływających na przemianę materii, regulujących pracę jelit, niwelujących dolegliwości związane z zaburzeniami trawienia i zwiększających wydzielanie soku żołądkowego. Dzięki temu wspomagają zrzucenie zbędnych kilogramów również u osób, które prowadzą siedzący tryb życia. Naturalne suplementy na odchudzanie są całkowicie bezpieczne i nie zawierają żadnych syntetycznych składników, np. substancji barwiących czy nadających zapach. Są to zazwyczaj kuracje ziołowe, o recepturach sporządzonych i sprawdzonych już wiele lat temu, jak np. w przypadku suplementów na odchudzanie Ojca Klimuszko czy Ojców Bonifratrów.


Receptura suplementów na odchudzanie, jak wspomniano wyżej, może być oparta na wybranych ziołach, które wspierają detoksykację organizmu. Najczęściej są to: mniszek lekarski, lubczyk, skrzyp polny, krwawnik pospolity, zielona herbata i korzeń imbiru. Mogą zawierać także guaranę, która jest źródłem kofeiny.

Suplementy na odchudzanie w naturalny sposób pomogą pozbyć się nadprogramowych kilogramów i usuną toksyny.