oczyszczanie organizmu sposoby

Przetworzone chemią jedzenie (nie tylko fastfoody, ale i zwykła sklepowe produkty), przyjmowanie leków, wdychanie zanieczyszczonego powietrza, palenie tytoniu, picie alkoholu – wszystko to sprawia, że w naszym organizmie gromadzą się szkodliwe toksyny. Niektóre z nich są wydalane na przykład wraz z potem, jednak wiele z nich urządza sobie z naszego ciała mieszkanko, z którego trudno je później wypędzić. Trudno czasem zdawać sobie sprawę, jak bardzo organizm może być zanieczyszczony. Szczególnie, że toksyny nie zawsze dają znać o swojej obecności, bądź niepokojące objawy wiążemy z innymi chorobami, zamiast zauważyć, że po prostu mamy organizm przepełniony szkodliwymi substancjami.


Niektórymi objawami, które mogą być wynikiem nagromadzenia się toksyn w organizmie, jest brak energii, obniżenie nastroju, migreny, nadwaga i problemy z układem pokarmowym, problemy z koncentracją, zapamiętywaniem i zasypianiem, słabe, łamliwe i wypadające włosy oraz poszarzała, często trądzikowa skóra.

 

Nawet jeśli nie przepadamy za fastfoodami i nie palimy papierosów, tak czy inaczej nasz organizm może być przepełniony szkodliwymi substancjami. Pamiętajmy, że nawet wędlina kupiona w sklepie zawiera mnóstwo soli, a większość produktów spożywczych – konserwanty. Dlatego warto poznać niektóre sposoby na oczyszczanie organizmu, aby usunąć nagromadzone w nim zanieczyszczenia, przywrócić równowagę flory bakteryjnej jelit i zaopatrzyć organizm w niezbędne substancje odżywcze.


Niektóre sposoby na oczyszczanie organizmu łatwo wprowadzić w życie, inne wymagają wielu wyrzeczeń. Możesz wypróbować między innymi:

  • Picie ziołowych naparów – niektóre zioła wykazują właściwości wspomagające detoksykację organizmu. Gotowe mieszkanki można dostać w sklepach zielarskich bądź z kosmetykami naturalnymi, lub sporządzić je samemu. Wykorzystaj: nagietek, pokrzywę, miętę, melisę, dziurawiec, ostropest plamisty, fiołek trójbarwny, skrzyp, liście brzozy, mniszek lekarski.
  • Odkwaszanie… kwaśną cytryną – wbrew pozorom cytryna odkwasza zatruty organizm, wspomagając trawienie. Warto pić wodę z sokiem z cytryny, a wersja dla wytrzymałych – czystego soku z cytryny, najlepiej rano.

Dietę wspomagającą oczyszczanie organizmu – jak najwięcej owoców i warzyw  oraz pełnowartościowych produktów bogatych w witaminy i minerały.