oczyszczanie organizmu metody

Przetworzone chemią jedzenie (nie tylko fastfoody, ale i zwykłe sklepowe produkty), przyjmowanie leków, wdychanie zanieczyszczonego powietrza, palenie tytoniu, picie alkoholu – wszystko to sprawia, że w naszym organizmie gromadzą się szkodliwe toksyny. Niektóre z nich są wydalane na przykład wraz z potem, jednak wiele z nich urządza sobie z naszego ciała mieszkanko, z którego trudno je później wypędzić. Trudno czasem zdawać sobie sprawę, jak bardzo organizm może być zanieczyszczony. Szczególnie, że toksyny nie zawsze dają znać o swojej obecności, bądź niepokojące objawy wiążemy z innymi chorobami, zamiast zauważyć, że po prostu mamy organizm przepełniony szkodliwymi substancjami.


Niektórymi objawami, które mogą być wynikiem nagromadzenia się toksyn w organizmie, jest brak energii, złe samopoczucie, bóle głowy, nadwaga i nieprawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego połączone np. ze wzdęciami, problemy z koncentracją, zapamiętywaniem i zasypianiem, słabe, łamliwe i wypadające włosy oraz poszarzała, nieraz trądzikowa skóra.


Nawet jeśli nie przepadamy za fastfoodami i nie palimy papierosów, tak czy inaczej nasz organizm może być przepełniony szkodliwymi substancjami. Pamiętajmy, że nawet wędlina kupiona w sklepie zawiera mnóstwo soli, a większość produktów spożywczych – konserwanty. Dlatego warto od czasu do czasu przeprowadzić oczyszczanie organizmu, polegające na usunięciu nagromadzonych w nim zanieczyszczeń, przywróceniu równowagi flory bakteryjnej układu pokarmowego i dostarczeniu organizmowi niezbędnych substancji odżywczych.


Poniżej przedstawiono niektóre metody na oczyszczenie organizmu

  1. Oczyszczające zioła – picie naparów z niektórych ziół wspomaga detoksykację organizmu. Gotowe mieszkanki można dostać w sklepach zielarskich bądź z kosmetykami naturalnymi, lub sporządzić je samemu. Wykorzystaj: nagietek, pokrzywę, miętę, melisę, dziurawiec, ostropest plamisty, fiołek trójbarwny, skrzyp, liście brzozy, mniszek lekarski.
  2. Odkwaszanie… kwaśną cytryną – wbrew pozorom cytryna odkwasza zatruty organizm, wspomagając trawienie. Warto pić wodę z sokiem z cytryny, a wersja dla wytrzymałych – czystego soku z cytryny, najlepiej rano.
  3. Dieta wspomagająca oczyszczanie – jak najwięcej owoców i warzyw  oraz pełnowartościowych produktów bogatych w witaminy i minerały.

Chyavanprash 250g

[Nr kat. DAB-001]
Anonim 15.01.2009
skuteczny
smakował mi średnio (znacznie smaczniejszy jest chyavanprash Sona Chandi), ale fakt, że skutecznie oczyszcza, co szybko można było zauważyć po czystej cerze