olejki do opalania opinie

Początek wakacji to czas, kiedy z drogeryjnych półek w mgnieniu oka zaczynają znikać wszelkie kosmetyki do opalania. I bardzo dobrze, bo przygotowując się do urlopu, nie można zapomnieć o ochronie skóry przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego.


Co decyduje o tym, na jaki kosmetyk do opalania się decydujemy? Opinie wyczytane w internecie, opinie koleżanek, cena, marka, a może składniki lub forma kosmetyku? Bo kosmetyki do opalania to już nie tylko mleczka i balsamy. To także pianki, spreje i olejki do opalania.

Balsamy, mleczka i kremy do opalania sprawdzą się u osób, którym zależy na skutecznej ochronie przed słońcem, ale także nie chcących, aby po posmarowaniu się kosmetykiem, zostawiać wszędzie tłuste plamy. Dlatego odpowiedni będzie dla zwolenników czytania książek na plaży, pisania smsów i innych czynności wymagających kontaktu różnych narzędzi bądź ubrań ze skórą. Natomiast olejki do opalania, ze względu na to, że mogą pozostawiać na skórze tłustą powłokę, będą odpowiednie dla zwolenników bezczynnego leżenia na plaży i kąpania się. Taka błyszcząca poświata sprawia, że muśnięta słońcem skóra wygląda kusząco; niektóre olejki wzbogacone są również mieniącymi się drobinkami.


Zasadniczo zarówno balsamy i mleczka, jak i olejki do opalania, powinny być jednakowo skuteczne, jeśli chodzi o ochronę przez promieniowaniem ultrafioletowym. Wszystko zależy od tego, jak wysoki mają filtr przeciwsłoneczny i czy gwarantują ochronę zarówno przed promieniowaniem UVA, jak i UVB. Od niskich wartości (np. 6 SPF) do bardzo wysokich, po których użyciu nie ma mowy o opaleniu się (50 SPF). Balsamy i olejki do opalania powinniśmy dobierać pod kątem karnacji oraz stopnia ochrony, jaki chcemy uzyskać. Im jaśniejsza karnacja, tym wyższy powinien być filtr. Warto też pamiętać, że nawet jeśli kosmetyk reklamowany jest jako wodoodporny, nie wystarczy jednorazowe posmarowanie się nim. Czynność tę należy powtarzać w ciągu dnia co jakiś czas, bo olejki do opalania prędzej czy później zetrą się ze skóry, nie tylko podczas kąpieli. Trzeba też zwrócić uwagę na dokładne i równomierne rozsmarowanie kosmetyku na całym eksponowanym na słońce ciele.

Można się sugerować tym, co usłyszymy z różnych źródeł o kosmetykach do opalania, jednak najlepiej samemu wyrobić sobie opinie na ich temat, sprawdzając ich działanie na własnej skórze.