naturalny krem z filtrem

Ochrona przeciwsłoneczna skóry jest niezbędna zarówno w czasie miesięcy wakacyjnych, jak i podczas pozostałych pór roku, o czym niestety często się zapomina. Prawdą jest, że zażywając kąpieli słonecznych, jesteśmy najbardziej narażeni na szkodliwe działanie promieniowani słonecznych, ale trzeba pamiętać, że z chwilą zejścia z plaży, wciąż pozostajemy pod wpływem promieniowania ultrafioletowego.


Dlatego właśnie, niezależnie od pory roku, powinno się używać kremów chroniących przed słońcem, a jeśli nie jesteśmy zwolenniczkami chemicznych filtrów, warto sięgnąć po naturalny krem z filtrem. Dzięki temu zapobiegniemy przedwczesnemu starzeniu się skóry wywołanemu promieniowaniem słonecznym, a jednocześnie nie narazimy skóry na atakowanie jej silną chemią.

Naturalny krem z filtrem – czym się charakteryzuje?

Wśród kremów z filtrem można znaleźć kremy z filtrem chemicznym oraz mineralnym. Filtr chemiczny jest wciąż najczęściej spotykany,  a jego działanie polega na pochłanianiu promieniowania ultrafioletowego. Natomiast naturalny krem z filtrem mineralnym zamiast pochłaniać, odbija promienie słoneczne. Jego zaletą jest to, że zaczyna działać od razu po nałożeniu na skórę – nie trzeba czekać kilkunastu i więcej minut, jak w przypadku kremów z filtrami chemicznymi. Może mieć też nieco inną konsystencję – trudniej się rozprowadza  i wchłania. Filtry mineralne są także fotostabilne, co oznacza, że skóra nie przyzwyczaja się do ich obecności, więc chroniona jest ciągle z taką samą intensywnością. Ponadto, taki naturalny krem z filtrem nie powoduje reakcji alergicznych i innych podrażnień skóry, może być stosowany także przez dzieci.

Naturalny krem z filtrem, oprócz skutecznego zapewniania ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym, powinien również spełniać typowe zadania kremu do codziennego stosowania. Powinien mieć właściwości nawilżające, ujędrniające skórę i dostarczać jej niezbędnych substancji odżywczych. Takie działanie mogą zapewnić między innymi zawarte w naturalnym kremie oleje pochodzenia roślinnego, np. olej z kiełków pszenicy, olej arganowy, olej ze słodkich migdałów, olej z pestek winogron lub nawet oliwa z oliwek. Cennym składnikiem kremu na dzień może być także masło shea bądź miąższ aloesu - rośliny znanej z szerokiego spektrum działania prozdrowotnego na skórę.

Olej z nasion malin 50 ml

[Nr kat. MOH-031]
kaszabk 12.06.2018
Naturalny filtr przeciwsłoneczny.
Kupiony w celu ochrony przed słońcem, podobno działa jak średni faktor. Rzeczywiście skóra jest chroniona, nie robi się czerwona. Lekka konsystencja, nie pozostawia tłustej warstwy na twarzy, skóra się nie świeci po użyciu. Wygodna aplikacja przy użyciu pipetki. Producent obiecuje regenerację skóry trądzikowej, dojrzałej, wrażliwej i skłonnej do przebarwień. Wygładza cerę i nawilża. Polecam na lato, urlop.