naturalne olejki do opalania

W okresie wakacyjnym wśród kosmetyków prym wiodą wszelkiego rodzaju emulsje do opalania. Do wyboru mamy kremy, mleczka i spreje z filtrami chroniącymi przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Z dostępem do różnego rodzaju specyfików o różnym faktorze filtrów nie ma problemu. Warto jednak zauważyć, że również natura bogata jest w substancje, które ochronią nasze ciała przed słońcem, nie serwując im przy tym sporej dawki chemii.


Jeśli chciałabyś poznać inne metody ochrony przeciwsłonecznej, wypróbuj naturalne olejki do opalania pochodzenia roślinnego, które z powodzeniem mogą zastąpić tradycyjne drogeryjne kosmetyki.

  • Olejek z marchwi - ma pomarańczową barwę i wyróżnia go dość znikoma trwałość – pod wpływem tlenu i światła szybko traci swoje właściwości, dlatego najlepiej kupować go w niewielkich ilościach i systematycznie używać.  Olejek z marchwi chroni przed promieniowaniem słonecznym. Zawiera karoten oraz witaminy (np. z grupy B i E), które pozwalają skórze nabrać odporności przed szkodliwym promieniowaniem oraz łagodzą dolegliwości związane z ewentualnym poparzeniem słonecznym. Olejek nawilża i pobudza komórki skóry do regeneracji, zapobiega jej przesuszeniu oraz spowalnia proces starzenia, działając jak antyoksydant. Marchewkowy olejek do opalania skomponujesz mieszając 10 ml olejku z marchwi z 50 ml oleju migdałowego; smaruj nim ciało podczas ekspozycji na słońce. Olejek z marchwi wiedzie prym wśród innych olejków jeśli chodzi o stopień ochrony przed promieniowaniem słonecznym między innymi ze względu na zawartość karotenu. Może być stosowany także jako naturalny samoopalacz, który nada skórze piękny, złocisty odcień w stosunkowo krótkim czasie.
  • Olej z pestek malin – dzięki zawartości witaminy A i E przyspiesza proces regeneracji naskórka i spowalnia proces starzenia skóry. Ma właściwości antyoksydacyjne – intensywnie nawilża, zmiękcza i regeneruje, a oprócz tego zapewnia ochronę przed promieniowaniem zarówno UVA, jak i UVB. Można go łączyć z innymi olejami bądź stosować samodzielnie bezpośrednio na skórę. Nadaje się do każdego typu cery, także trądzikowej, gdyż pomaga zwalczyć różnego rodzaju dolegliwości skórne.

Naturalne olejki do opalania to alternatywa dla chemicznych filtrów i dobre rozwiązanie dla osób, u których tradycyjne balsamy do opalania wywołują reakcje alergiczne.