krem na dzień z filtrem

Ochrona przeciwsłoneczna skóry jest ważna zarówno w czasie zażywania kąpieli słonecznych, jak i poza okresem wakacyjnym, o czym niestety często się zapomina. Owszem, szczególnie podczas opalania jesteśmy narażeni na szkodliwe działanie promieniowani słonecznych, ale warto pamiętać, że to promieniowanie nie ustępuje wraz z chwilą, kiedy oddalamy się od plaży.


Dlatego właśnie, niezależnie od pory roku, powinno się używać kremów z filtrem. Dzięki temu zapobiegniemy przedwczesnemu starzeniu się skóry wywołanemu promieniowaniem słonecznym. To właśnie w okolicach oczu pojawiają się pierwsze zmarszczki, zwane kurzymi łapkami, spowodowane mimiką; jednak pojawią się one dużo wcześniej u osoby, która nie chroni skóry twarzy przed słońcem.

Wobec tego do codziennej pielęgnacji powinniśmy wprowadzić krem na dzień z filtrem. Na szczęście z dostępem do nich nie ma problemu – wiele kremów do codziennego stosowania zawiera filtry przeciwsłoneczne – trzeba to sprawdzić przed zakupem kosmetyku.

Krem na dzień z filtrem

Krem na dzień z filtrem powinien mieć moc ochrony przed promieniowaniem dostosowaną do indywidualnych potrzeb. Najwyższą ochronę zapewnia filtr 50 SPF, ale stosuje się go jedynie podczas pobytu w miejscach o bardzo wysokich temperaturach, na co dzień tak wysoki filtr do niczego nie jest potrzebny. Krem na dzień z filtrem może gwarantować niską, średnią bądź wysoką ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB, wahającą się między 8 a 30 SPF. Krem powinno się dobierać w zależności od karnacji (im jaśniejsza karnacja, tym wyższy filtr) oraz warunków klimatycznych. Oprócz oczywistej ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym, krem na dzień z filtrem powinien także spełniać typowe zadania kremu do codziennego stosowania, tj. nawilżać, ujędrniać i uelastyczniać skórę. Takie właściwości zapewnią między innymi zawarte w kremie oleje pochodzenia roślinnego, np. olej z kiełków pszenicy, olej arganowy, olej migdałowy i wiele innych. Cennym składnikiem kremu na dzień może być także miąższ aloesu, rośliny znanej z szerokiego spektrum działania prozdrowotnego na skórę.

Jeśli zależy nam na znalezieniu kosmetyku jak najbardziej naturalnego, warto wybrać krem na dzień z filtrem mineralnym. Filtry mineralne są zdrowsze niż tradycyjne (chemiczne), i zamiast pochłaniać promieniowanie ultrafioletowe, odbijają je.