mydło z alepo opinie

Aleppo jest syryjskim miastem, w którym od wieków wytwarza się mydło według tradycyjnej i genialnej w swojej prostocie receptury. Dzięki niej od wielu lat cieszy się pozytywnymi opiniami wśród zwolenników kosmetyków naturalnych, a także wśród wszystkich tych, którzy z jakichś powodów nie mogą lub nie przepadają za stosowaniem zwykłych sklepowych i drogeryjnych mydeł i żelów pod prysznic.

Klucz do sukcesu: naturalność i prostota

Mydło z Aleppo ma zresztą zrozumiałą przewagę nad innymi, powszechnie dostępnymi kosmetykami do mycia. Mianowicie, jest to kosmetyk całkowicie naturalny, składający się z produktów roślinnych. Dzięki temu zbiera dobre opinie także wśród osób posiadających wrażliwą, alergiczną skórę. Dzięki dwóm podstawowym składnikom mydła z Aleppo, czyli oliwie z oliwek i olejowi laurowemu, jego stosowanie przyczynia się do regeneracji naskórka, nawilżenia i odżywienia skóry oraz chronienia jej przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Ma opinię delikatnego mydła, które sprawia, że skóra staje się jędrna i elastyczna, drobne ranki szybciej się goją, a trądzikowe krosty są mniej widoczne i pojawiają się coraz rzadziej.

 

Czy rzeczywiście zestawienie jedynie dwóch składników, czyli oliwy z oliwek i oleju laurowego, mogą stanowić tak trafne połączenie? Okazuje się, że tak, o czym świadczą liczne pochlebne opinie na temat mydła z Aleppo, oraz coraz to nowe, urozmaicane dodatkowymi składnikami, wersje mydełek. Podstawę zawsze stanowią jednak oliwa z oliwek i olej laurowy.

  • Oliwa z oliwek – jest bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych. Odżywia i nawilża skórę, uzupełniając ją w witaminy i pozostawiając ją gładką oraz pokrytą filmem ochronnym, niwelującym szkodliwe wpływy czynników zewnętrznych.
  • Olej laurowy – jest pozyskiwany z liści wawrzynu szlachetnego. Ma zbawienny, leczniczy wpływ na skórę, także tą dotkniętą różnymi dolegliwościami (np. trądzikiem czy rankami różnego pochodzenia). Koi i łagodzi skórę, pobudzając ją do regeneracji.

Warto też wspomnieć, że w przeciwieństwie do innych mydeł, mydło z Aleppo ma wszechstronne zastosowanie. Zbiera pozytywne opinie zarówno jako mydło do ciała i twarzy, ale również jako szampon i pianka do golenia. Ze względu na wyjątkową delikatność, mydło z Aleppo może być stosowane przez dzieci oraz osoby mające skłonności do alergii skórnych.