mydło aleppo trądzik

Trądzik to dolegliwość, która bardzo często dotyka młodzież w okresie dojrzewania, ale nie tylko. Borykają się z nim również osoby dorosłe, zazwyczaj te mające tłustą cerę. Na powstawanie i natężenie trądziku mają wpływ różne czynniki.


Z nieestetycznymi krostami na twarzy, dekolcie czy plecach można walczyć na różne sposoby. Jeśli zwykłe kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji cery trądzikowej nie wystarczają, często zasięgamy porady dermatologa. Lekarz specjalista może polecić specjalistyczne leki, często są to silne antybiotyki, które trzeba stosować długotrwałe, nawet przez kilka miesięcy. Oczywiście w większości przypadków są one skuteczne i stan skóry poprawia się, jednak warto się zastanowić, czy wypróbowaliśmy naprawdę wszystkiego, aby zwalczyć uporczywą dolegliwość. Długotrwała antybiotykoterapia może spowodować różnego rodzaju skutki uboczne. Dlatego, zanim zdecydujemy się na taką kurację, pomyślmy, w jaki inny sposób możemy spróbować zwalczyć uporczywy trądzik? Z pomocą przychodzi kosmetyka naturalna.


Niezależnie od typu cery, podstawą pielęgnacji jest jej oczyszczanie i nawilżanie. Warto wiedzieć, że powszechnie stosowane żele do mycia skóry trądzikowej mogą zawierać silne substancje matujące, które na dłuższą metę mogą powodować wzmożoną produkcję sebum i nasilić trądzik. Kosmetyka naturalna stawia na delikatniejsze oczyszczanie i nawilżanie.

Mydło Aleppo – naturalny sposób na trądzik

Jednym z polecanych kosmetyków do oczyszczania skóry z trądzikiem jest mydło Aleppo. Jest to mydełko produkowane od wielu wieków w syryjskim mieście Aleppo, od lat polegające na identycznej, tradycyjnej i sprawdzonej recepturze. Mydło Aleppo zawiera dwa podstawowe składniki: oliwę z oliwek i olej laurowy. Oliwa z oliwek nawilża, łagodzi i koi podrażnioną skórę, działa też antystarzeniowo. Olej laurowy z kolei delikatnie oczyszcza i sprawdza się w walce z trądzikiem i tłustą cerą. Mydło Aleppo może być stosowane na całe ciało, więc możemy nim myć każdą powierzchnię skóry, na której występuje trądzik. Jeśli chcemy wzmocnić antytrądzikowe działanie mydła, można wybrać mydło Aleppo z olejem z czarnuszki, przeznaczone specjalnie do pielęgnacji skóry tłustej i trądzikowej. Oliwa z oliwek, olej laurowy i olej z czarnuszki przyczynią się do szybszej regeneracji skóry, pozostawiając ją gładką i zdrową.

Ewelina 31.07.2014
Mydło Aleppo
Mydełko to wybrałam ze względu na pojawiające się czasem wypryski na mojej twarzy. Po kilku dniach zauważyłam co raz mniej wyskakujących niespodzianek. Nie wysusza skóry, zapach niezbyt przyjemny ale łatwo się ulatnia. Dobrze się mydli. Dosyć duża wydajna kostka, mydełko na pewno wystarczy na długi czas. Niezastąpione na problemy skórne, zamiast tych wszystkich drogeryjnych cudeniek, jedno mydełko :)