naturalne mydło oliwkowe

Naturalne mydła, tworzone według tradycyjnych, niezmiennych od lat receptur, potrafią rozpieszczać skórę lepiej niż niejeden balsam do ciała. Wydawać by się mogło, że mydło jest kosmetykiem używanym jedynie do mycia rąk, nieposiadającym żadnych wybitnych właściwości.

 

Rzeczywiście, tak ma się sprawa z mydłami powszechnie dostępnymi w każdym supermarkecie. Warto sobie uświadomić, że z naturalnymi mydełkami nie mają one zbyt wiele wspólnego. Nawet jeśli zobaczymy na półce sklepowej mydło z ekstraktem z oliwki, to prawdopodobnie będzie on na szarym końcu listy składników.


Zamiast tańszych sklepowych mydełek, które oprócz właściwości myjących nie przyczynią się do poprawy stanu skóry, warto znaleźć mydło, które naprawdę poprawi elastyczność i wzmocni barierę lipidową naskórka. Prawdziwym dobrodziejstwem dla skóry są naturalne mydła, za które zapłacimy nieco więcej, za to już po pierwszym użyciu na pewno stwierdzimy, że gra jest warta świeczki.


Nieprzypadkowo wspomniano wyżej o oliwce. Tradycyjne, naturalne mydła bardzo często bazują właśnie na oliwie z oliwek extra vergine, która wpływa na skórę niemalże leczniczo: jest bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, odżywia skórę i tworzy na jej powierzchni film ochronny, wzmacnia barierę naskórka, regeneruje i dogłębnie nawilża.


Naturalne mydło oliwkowe można dostać w sklepach z kosmetykami naturalnymi. Może to być na przykład tradycyjne mydło marsylskie na bazie oliwy z oliwek i oleju palmowego, bądź też mydło Aleppo, wytwarzane od wielu lat w syryjskiej miejscowości o tej samej nazwie, którego najważniejszymi składnikami są oliwa z oliwek i olej laurowy.

 

Warto też zwrócić uwagę po prostu na mydła pod nazwą „naturalne mydło oliwkowe”. Można znaleźć mydło oliwkowe najbardziej odpowiadające potrzebom naszej skóry, w zależności od tego, jakimi dodatkowymi składnikami jest wzbogacone. Jeśli chcemy uporać się z cellulitem, wybierzmy naturalne mydło oliwkowe z luffą i guaraną. Luffa to swego rodzaju „naturalna gąbka”, odpowiadająca ze ścieranie martwego naskórka i poprawę ukrwienia, natomiast guarana ujędrni skórę. Jeśli zależy nam na spowolnieniu procesu starzenia się skóry, wybierzmy mydło oliwkowe z mirrą i miodem, a jeśli chcemy zapewnić skórze prawdziwą nawilżającą bombę witaminową, sięgnijmy po naturalne mydło oliwkowe z masłem kakaowym.

joasia_202 21.10.2010
jestem zadowolona
mydełko używam do twarzy nie wysusza nie podrażnia potem stosuje tonik z zaparzonej herbaty szałwiowej. moja skóra nareszcie ładnie wygląda.