naturalne mydło glicerynowe

Może się wydawać, że mydło ustąpiło miejsca żelom i mydłom w płynie. Uchodzi ono za kosmetyk, którego zaletą jest niska cena, ale nie posiada żadnych dobroczynnych właściwości, oprócz tych myjących. Skóra nim umyta traci na gładkości, nierzadko jest napięta i wysuszona, zdarza się też, że mydło pozostawia osad na skórze.

 

Rzeczywiście, może tak być, ale jedynie w przypadku tanich mydeł bazujących na silnych detergentach, sztucznych substancjach zapachowych i nadających kolor. Takie kostki myjące, dostępne właściwie w każdym sklepie, nie mają nic wspólnego z tradycyjnym mydlarstwem, i bez wyrzutów sumienia możemy zrezygnować z ich kupna.

 

Warto jednak przekonać się na własnej skórze, że nie wszystkie mydła są tak złe, jak je piszą. Prawdziwe, naturalne mydło glicerynowe potrafi nawilżyć skórę lepiej niż niejeden balsam do ciała. A zatem: mydło – bardzo chętnie! Ale tylko naturalne.

Naturalne mydło glicerynowe

Gliceryna wykorzystywana w naturalnych mydłach jest otrzymywana poprzez zmydlanie tłuszczy roślinnych. Ma właściwości nawilżające i poprawiające elastyczność skóry. Ogólnie rzecz biorąc, naturalne mydło glicerynowe poprawia kondycję skóry i łagodzi wszelkie podrażnienia, pozostawiając skórę gładką, elastyczną i odżywioną. Może być stosowane do mycia całego ciała i nadaje się do każdego typu skóry, także tej problematycznej – naturalne mydła nie zawierają szkodliwej chemii, nie podrażnią nawet skóry podatnej na alergie, są odpowiednie także do pielęgnacji skóry dziecięcej. Co więcej, naturalne mydło glicerynowe wcale nie musi być „nudne” - za pomocą składników pochodzenia roślinnego, w tym naturalnych olejków esencjonalnych (np. olejek różany, olejek jaśminowy, olejek sandałowy), mydła te mają piękny zapach i oferują szeroką paletę barw. Nie jest to zwykłe, szare mydło o neutralnym zapachu. Warto sięgnąć po mydło glicerynowe wzbogacone również w zioła.


Wybierając naturalne mydło glicerynowe, zwróć uwagę na to, aby gliceryna znalazła się na drugim miejscu w liście składników mydła (zaraz po wodzie, która jest na pierwszym miejscu). Jeśli nadal zastanawiasz się, czy warto kupić naturalne mydło glicerynowe, bo masz nieprzyjemne doświadczenia ze „zwykłymi” kostkami myjącymi, porównaj listę składników naturalnego mydła glicerynowego i mydła „zwykłego” - różnica będzie bardzo zaskakująca.