mydło na trądzik

Trądzik jest zazwyczaj związany z okresem dojrzewania – borykają się z nim młode osoby na skutek zaburzonej gospodarki hormonalnej. Bywa, że po jakimś czasie trądzik samoistnie znika, jednak nie jest to regułą. Cera trądzikowa to przypadłość również dorosłych osób.


Skóra tłusta i trądzikowa wymaga odpowiedniej pielęgnacji: oczyszczania, tonizowania i nawilżania w taki sposób, aby nie pogłębić problemów z trądzikiem, ale zacząć je niwelować i zapobiegać powstawaniu kolejnych krost. Skóra dotknięta trądzikiem nie może być traktowana silnymi detergentami i substancjami matującymi, które wywołują chwilową poprawę, ale na dłuższą metę nasilają łojotok. Dlatego musimy ją oczyszczać produktami skutecznymi, ale jednocześnie delikatnymi.

Jakie mydło na trądzik?

Kosmetyka naturalna do pielęgnacji cery trądzikowej proponuje produkty wzbogacane w substancje pochodzenia roślinnego, znane z właściwości antybakteryjnych i regenerujących naskórek. Można wypróbować na przykład mydło na trądzik. Musi ono zawierać wyłącznie składniki roślinne, w tym zamiast wysuszającego alkoholu – oleje roślinne, słynące z działania przeciwbakteryjnego. Na trądzik poleca się między innymi naturalne mydło oliwne Aleppo, wytwarzane od wielu lat według tradycyjnej receptury w syryjskim mieście Aleppo. Jego głównymi składnikami są oliwa z oliwek i olej laurowy, a w zależności od indywidualnych potrzeb, można sięgnąć po mydła Aleppo wzbogacone o dodatkowy składnik. W przypadku skóry trądzikowej może to być np. olej z czarnuszki, który jest znany z dobroczynnego wpływu na skórę trądzikową (przyspiesza regenerację naskórka, koi i łagodzi skórę). Inne wersje mydła Aleppo wspomagające walkę z trądzikiem to np. mydło Aleppo z glinką rhassoul i olejem arganowym oraz te z wysoką zawartością oleju laurowego (może być to nawet 40 % oleju laurowego w kostce mydła). Naturalny olej laurowy ma właściwości oczyszczające, regenerujące i ochronne. Można jednak wybrać po prostu tradycyjną wersję mydła bez żadnych dodatków (oliwa z oliwek + olej laurowy). Mydło Aleppo to całkowicie naturalne mydło na trądzik, produkowane w Syrii, w Polsce dostępne w sklepach z kosmetykami naturalnymi i orientalnymi.
W walce z trądzikiem warto sięgnąć też po naturalne mydła na bazie olejów roślinnych i zielonej glinki o działaniu antybakteryjnym i regenerującym.

Mydełko Węglowe

[Nr kat. TUL-007]
Anonim 16.03.2012
Kocham je!
Rozpoczęłam jego stosowanie co prawda z przymrużeniem oka ale to działa! Moja twarz jest idealna! :D