naturalny makijaż oczu

Mawia się, że oczy są zwierciadłem duszy. Być może brzmi to dość poetycko, ale taka jest prawda. Oczy osoby szczęśliwej i zakochanej błyszczą, oczy osoby zmęczonej, chorej lub przygnębionej zdają się być przygaszone.


Niezależnie jednak od nastroju, sposobem na wydobycie piękna oczu jest ich podkreślenie makijażem. W zależności od okoliczności, makijaż oka może być subtelny lub bardziej odważny. Na co dzień najbardziej uniwersalnym będzie naturalny makijaż oczu. Nawet make-up składający się jedynie z delikatnego podkreślenia powieki oraz wytuszowania rzęs może sprawić, że poczujesz się pewniej, a twoje oczy nabiorą blasku. Podkreślenie oka w wielu przypadkach zdziała dużo więcej niż nakładanie zbyt grubej warstwy korektora pod oczy.
 
Aby wykonać naturalny makijaż oczu, powinnaś zaopatrzyć się w takie kosmetyki jak podkład, puder i korektor, eyeliner lub kredka do oczu, cień do powiek w neutralnych, beżowych lub brązowych odcieniach oraz tusz do rzęs.

  • Pierwszym etapem naturalnego makijażu oczu jest nałożenie na okolice oczu podkładu oraz korektora, szczególnie jeśli masz sińce pod oczami. Użyj korektora nieco jaśniejszego od naturalnego odcienia skóry. Do wyboru masz między innymi korektory w sztyfcie, kredce lub kremie.
  • Aby zapewnić makijażowi maksymalną trwałość, na powieki nałóż podkład, możesz je także oprószyć pudrem dla lepszego zmatowienia. W wewnętrznych kącikach oczu nałóż jasny cień, na pozostałą część powieki wybierz cienie w odcieniach beżu lub brązu, które nie zawierają połyskujących drobinek.
  • Wewnętrzną, dolną powiekę możesz podkreślić białą lub beżową kredką, co „otworzy” i powiększy oko.

Naturalny makijaż oczu powinien być pozbawiony eksperymentów kolorystycznych, za to bardzo ważne jest nadanie odpowiedniego kształtu brwiom – to one stanowią ramę dla twojego spojrzenia. Zadbaj o nie u kosmetyczki albo samodzielnie regulując brwi. Do korekty kształtu brwi lub podkreślenia ich użyj ołówka lub kredki, a jeśli chcesz, aby były bardziej wyraziste i „uporządkowane”, zastosuj żel do brwi.
 
Eyeliner lub czarna kredka do oczu to produkt idealnie nadający się do wykonania naturalnego makijażu oczu. Kobiety w krajach Orientu sięgają po całkowicie naturalny kajal, którym obrysowują oczy. Dzięki temu wyglądają niezwykle tajemniczo i zmysłowo. Naturalny kajal, taki jak np. Song of India, działa także kojąco na zmęczone oczy.

Jeśli chcesz tylko delikatnie podkreślić oczy, narysuj linię od około 1/3 długości powieki. Jeśli chcesz podkreślić oko nieco bardziej, możesz narysować pełną kreskę. Na koniec wytuszuj rzęsy - dla wrażliwych oczu najlepsza będzie naturalna maskara, np. marki Lavera.

Lipowy płyn micelarny

[Nr kat. SYL-036]
Helfy1 27.04.2015
Lipowy płyn micelarny
Spodobal mi sie zapach, jest zniewalajacy, moze dosc ostry i dający się wyczuć, ale mi się podoba. Genialnie i dokładnie zmywa makijaż, nawet wodoodporny. Buzia po nim jest nawilżona. Służy mi również jako tonik. Ma piękny zapach, pachnie dość naturalnie. Polecam kobietom, które dbają, by dokładnie zmyć makijaż.