naturalny makijaż na co dzień

Są kobiety, które nie przepadają za makijażem, nie lubią „umalowanej” wersji siebie, a wychodzenie z domu bez grama makijażu nie jest dla nich żadnym problemem. Z drugiej strony, jest wiele kobiet, które bez nałożenia kosmetyków kolorowych nie ruszą się z domu. Oba podejścia nie są błędne, warto jednak pamiętać, że makijaż należy dobrać odpowiednio do okazji.

Zalety naturalnego makijażu

Na co dzień warto postawić na podkreślenie naturalnego piękna, ukrycie drobnych mankamentów urody i wyeksponowanie pięknych oczu, kształtnych ust czy nieskazitelnej cery. Makijaż na co dzień ma właśnie takie zadanie – wydobywa naturalne piękno, podkreśla spojrzenie, nadaje kształt i zmysłowość ustom, nadaje cerze blasku. Takie subtelne podkreślenie urody delikatnym makijażem będzie idealne na co dzień, do szkoły czy pracy. Stworzenie naturalnego makijażu na co dzień nie zajmuje zbyt wiele czasu, a może poprawić samopoczucie i dodać pewności siebie.

Jak wykonać naturalny makijaż na co dzień?

Na początku należy zadbać o to, aby twarz była czysta. Można ją przemyć tonikiem, który przywróci skórze naturalne pH oraz przedłuży trwałość makijażu. Oprócz tego, warto zastosować bazę pod makijaż – służą do tego specjalne, lekkie kremy, często o konsystencji lżejszej niż zwykłe kremy, mające właściwości matujące i zwężające pory. Na tak przygotowaną skórę nakładamy fluid, a w razie potrzeby również korektor pod oczy maskujący opuchnięcia i sińce. Następnie pudrujemy twarz sypkim pudrem. W naturalnym makijażu na co dzień nie przesadzamy z kolorystyką cieni do powiek i pomadki, za to bardzo ważny jest idealny kształt brwi, można je podkreślić kredką lub cieniem. Wewnętrzne linie oka warto podkreślić białą bądź beżową kredką, aby rozświetlić spojrzenie i wizualnie powiększyć oko. Na powiekę można nałożyć beżowy lub brązowy cień, a wewnętrzne kąciki oczu rozjaśnić jaśniejszym cieniem. Wzdłuż górnej linii rzęs narysować cieniutką, brązową bądź czarną kreskę, a rzęsy podkreślić maskarą. Usta pomalować delikatną szminką w odcieniach różu lub beżu, bądź zaaplikować błyszczyk. Na koniec nałożyć róż na policzki.
 
Naturalny makijaż na co dzień jest idealny dla każdej kobiety. Można go modyfikować wedle własnych upodobań, zwracając uwagę na swój typ urody (np. jeśli masz ciepły odcień skóry – wybierz róż w odcieniu brzoskwiniowym lub perełki brązujące).