kajal kredka do oczu

Indyjskie kobiety wyróżniają się nie tylko wyjątkową urodą, ale także wyjątkowym, intensywnym makijażem oczu. Ciemne oczy podkreślone kajalem w kolorze głębokiej czerni wyglądają niezwykle uwodzicielsko, co można zaobserwować między innymi oglądając filmy bollywood bądź spoglądając na okładki powieści o indyjskich kobietach.


Jeśli przepada się za makijażem smoky eyes, a główne kosmetyki, których używamy, to kredka do oczu bądź eyeliner, bez wątpienia kolejnym must have w twojej kosmetyczce będzie kajal – kredka do oczu rodem z krajów Orientu. Charakteryzuje się nie tylko najgłębszym odcieniem cierni, z którym przegrywają inne kredki i eyelinery, ale także właściwościami prozdrowotnymi, łagodzącymi podrażnienia oczu i nieuczulającymi ich. Ponadto ma całkowicie naturalny skład, dzięki czemu coraz częściej sięgają po niego kobiety nie tylko mające za swoją ojczyznę Orient. Makijaż indyjski nie musi być zarezerwowany wyłącznie na przyjęcia w stylu bollywood i dla kobiet posiadających brązowe tęczówki. Równie ładnie może prezentować się na co dzień, zastępując takie kosmetyki jak wyżej wspomniane kredka do oczu czy eyeliner, tym bardziej, że proponowane kolory kajalu, oprócz czerni, to także między innymi zieleń i fiolet.

Kajal zwyle występuje w dwóch postaciach: w kremie (nakłada się specjalnym patyczkiem-aplikatorem) oraz kajal przypominający kredkę do oczu, mający jednak dużo bardziej stożkowy kształt. Trzymając kajal poziomo, maluje się nim kreskę wzdłuż górnej powieki, wyciągając linię delikatnie ku górze. Jeśli chcemy, aby makijaż był bardziej intensywny, podkreślamy kajalem również dolną powiekę oraz linię wodną oka, a jeśli posiadamy ciemne brwi, je także można umalować, aby uzyskać kompletny bollywoodzki look. Warto zaznaczyć, że makijaż kajalem nie jest tak trudny do zrobienia i nie wymaga aż takiej precyzyjności, jak w przypadku wykonywania make-up’u twardą kredką bądź eyelinerem. Kajal jest dość miękki i może mieć nieco tłustą konsystencję, dzięki czemu łatwo się nakłada i nie wymaga wprawnej ręki.

Jeśli na co dzień obramowanie głęboką czernią całego oka jest zbyt intensywne, można ograniczyć makijaż do podkreślenia kajalem jedynie linii wodnej. Uwodzicielski indyjski makijaż można dopełnić wykonując hennę brwi i rzęs, dzięki czemu oczy nabiorą jeszcze intensywniejszego wyrazu.