naturalny kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to naturalny polisacharyd, składnik tkanki łącznej i skóry właściwej. Jest naturalnym biopolimerem, przyciągającym i wiążącym wodę, dzięki czemu przyczynia się do uelastycznienia warstwy rogowej naskórka. Inaczej mówiąc, naturalny kwas hialuronowy występujący w organizmie odpowiada za zachowanie odpowiedniej jędrności, elastyczności i nawilżenia skóry.


Warto sobie zdawać sprawę, że główną przyczyną powstawania zmarszczek jest zmniejszająca się ilość kwasu hialuronowego w skórze. Jego utrata jest naturalnym i nieuniknionym procesem. Wraz ze zmniejszaniem się stężenia kwasu skóra staje się odwodniona, przesuszona, jest wiotka i traci witalność.


Istnieje jednak sposób, aby uzupełnić braki kwasu hialuronowego. Są to różnego rodzaju kosmetyki z kwasem hialuronowym bądź naturalny kwas hialuronowy w postaci roztworu. Naturalny kwas hialuronowy można znaleźć w sklepach z kosmetykami naturalnymi, a jego cena jest porównywalna do cen niektórych kremów nawilżających, ochronnych lub przeciwzmarszczkowych. Pojawia się pytanie: lepiej kupić krem czy może zrezygnować z kremów na korzyść naturalnego kwasu hialuronowego o udowodnionej skuteczności? A może dodawać kwas hialuronowy do swoich ulubionych kosmetyków, które cenimy i nie chcemy się z nimi rozstawać? Poniższy opis właściwości i działania naturalnego kwasu hialuronowego pomoże zdecydować, czy i w jaki sposób go stosować.

Naturalny kwas hialuronowy – znajdź najlepszą metodę jego stosowania

  1. Naturalny kwas hialuronowy jako aktywne serum nawilżające, ochronne i przeciwzmarszczkowe. Jest on substancją fizjologiczną, a zatem bezpieczną nawet dla osób o skórze wrażliwej i alergicznej. Można go stosować bezpośrednio na twarz lub po uprzednim połączeniu z olejem.
  2. Naturalny kwas hialuronowy jako dodatek do kremu do twarzy, wzmacniający jego działanie nawilżające i antystarzeniowe oraz niwelujący ryzyko zatykania porów przez kosmetyk.
  3. Naturalny kwas hialuronowy jako dodatek do kremów i balsamów do ciała i rąk, jako składnik wzmacniający działanie nawilżające – polecany do pielęgnacji skóry mocno przesuszonej całego ciała bądź jego wybranych powierzchni, np. suchych łokci, pięt lub dłoni.
  4. Naturalny kwas hialuronowy jako samodzielna odżywka nawilżająca włosy lub jako dodatek do szamponów i odżywek do włosów.
siwa962 06.11.2014
Pozytywny
Ten cudowny kwas to istna rewelacja!!! Polecam go osobom o cerze dojrzałej oraz tym którzy borykają się z trądzikiem. Użyłam kosmetyku parę razy ale już widze różnice między innymi jeśli chodzi o rozszerzone pory. Zawsze miałam z nimi problem, a teraz one stają się coraz mniej widoczne ;) Bardzo polecam