kwas hialuronowy serum

Kwas hialuronowy jest bardzo często wykorzystywany jako składnik różnego rodzaju kremów nawilżających, ochronnych i przeciwzmarszczkowych. Kosmetyki z jego zawartością można dostać w każdej drogerii, aptece czy sklepie z kosmetykami naturalnymi. To ostanie może zaskakiwać, ponieważ kwas hialuronowy jest kojarzony także z medycyną estetyczną, ale jednak w kosmetyce naturalnej również cieszy się zainteresowaniem.

 

I to nie tylko jako składnik kremów, ale także jako samodzielne serum w formie żelu lub w formie sproszkowanej. Warto zwrócić uwagę szczególnie na serum z kwasu hialuronowego, ponieważ ma ono wszechstronne zastosowanie, nie tylko w pielęgnacji twarzy, ale także całego ciała oraz włosów. Zanim jednak przejdziemy do omawiania serum, skupimy się na właściwościach kwasu hialuronowego, dzięki którym znalazł on tak szerokie zastosowanie w pielęgnacji skóry.
 
Kwas hialuronowy występuje w tkance łącznej i skórze właściwej, gdzie chłonie wodę, dzięki czemu skóra pełni poniekąd funkcję magazynu dla wody. Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w skórze zmniejsza się, co powoduje jej odwodnienie, a w rezultacie powoduje starzenie się skóry, utratę jej jędrności i elastyczności oraz powstawanie zmarszczek. Dlatego właśnie warto stosować kosmetyki z kwasem hialuronowym, które spowolnią proces starzenia się skóry, nawilżą ją i pozwolą zachować jej młodość na dłużej.


Kwas hialuronowy jest wykorzystywany jako hydrofilny składnik nawilżający kosmetyków, wiążący wodę na powierzchni naskórka, co oznacza, że przyczynia się do lepszego uwodnienia keratyny i uelastycznienia warstwy rogowej naskórka. Nie wchłania się w głąb skóry, tylko tworzy wodny film ochronny na powierzchni naskórka, czyli jest składnikiem działającym powierzchownie. Dlatego w kosmetykach często jest składnikiem kremu, który zawiera również składniki wnikające do naskórka.

Kwas hialuronowy jako serum

Kwas hialuronowy w formie serum może być stosowany jako kosmetyk sam w sobie. Konsystencja żelu pozwala łatwo go zaaplikować na wilgotną skórę. Natychmiast po zastosowaniu serum skóra staje się bardziej jędrna i nawilżona, a zmarszczki zostają wygładzone. Serum można także dodawać do innych kosmetyków, aby wzmocnić ich działanie. Może być także stosowany jako nawilżające serum bez spłukiwania na podniszczone końcówki włosów.

solaris 28.01.2015
Fajnie nawilża skórę, a w
Fajnie nawilża skórę, a w połączeniu z olejkami daje rewelacyjny efekt. Skóra jest nawilżona, bez niepotrzebnych niespodzianek, rozświetlona. Godny polecenia.