kwas hialuronowy na zmarszczki

Powstawanie zmarszczek na twarzy jest procesem całkowicie naturalnym i nieuniknionym. Czas powstania pierwszych zmarszczek mimicznych jest zależny od trybu życia, stanu zdrowia, sposobu odżywiania się oraz wielu innych czynników. Jednak główną, bezpośrednią przyczyną starzenia skóry jest utrata kolagenu oraz kwasu hialuronowego. Są to substancje naturalnie występujące w skórze, zapewniające jej odpowiednie nawilżenie, jędrność i elastyczność. Z biegiem czasu ich coraz mniejsza ilość w skórze skutkuje utratą cech stanowiących o jej młodym wyglądzie.


Co zrobić, aby zapobiec lub spowolnić proces utraty kwasu hialuronowego? Najlepiej zacząć  uzupełniać ubytki… kwasem hialuronowym. Być może większości kwas hialuronowy kojarzy się z medycyną estetyczną, jednak warto wiedzieć, że kwas ten jest stosowany jako składnik kremów przeciwzmarszczkowych (również tych z certyfikatami ekologicznymi). Coraz częściej kwas hialuronowy wykorzystuje się też jako samodzielne serum na zmarszczki. Występuje w formie żelu lub w postaci sproszkowanej. Umożliwia to zarówno traktowanie kwasu jako przeciwzmarszczkowego serum, ale także jako dodatku do ulubionych kremów na zmarszczki.


Kwas hialuronowy jest składnikiem działającym powierzchownie. Ma bardzo wysokie właściwości wiązania wody na powierzchni naskórka, dzięki czemu przyczynia się do lepszego uwodnienia keratyny oraz uelastycznienia warstwy rogowej naskórka, tworząc na jego powierzchni wodny film ochronny. Zaaplikowany na skórę kwas hialuronowy w formie żelu natychmiastowo poprawia jej jędrność, elastyczność i nawilżenie, wygładza zmarszczki i poprawia napięcie skóry. Najlepsze efekty przynosi jego długotrwałe stosowanie (znaczna poprawa stanu skóry następuje po około miesiącu stosowania), jednak efekt dobrze nawilżonej, elastycznej cery odczuwa się natychmiast po zaaplikowaniu porcji kwasu.

Kwas hialuronowy na zmarszczki można stosować w dwojaki sposób:

Wklepując żel bezpośrednio na skórę twarzy (szczególnie w miejsca występowania zmarszczek lub w powierzchnie, które wymagają intensywnego nawilżenia). Przed zaaplikowaniem kwasu hialuronowego można spryskać twarz hydrolatem, np. wodą różaną. Mieszając kwas hialuronowy z wybranym olejem do pielęgnacji twarzy, np. arganowym, który również wykazuje właściwości przeciwstarzeniowe.

sylviek 25.06.2014
Kwas hialuronowy
Witam, wypróbowałam kwas hialuronowy i z całą odpowiedzialnością stwierdzam, że to naprawdę świetny produkt. Odstawiłam wszystkie inne kremy nawilżające i przeciwzmarszczkowe, które dotychczas używałam. Po miesiącu stosowania kwasu, moja skóra jest świetnie nawilżona. Zauważyłam również, że drobne zmarszczki uległy wygładzeniu.
nunatunaaa 24.11.2014
krem na noc
Wspaniały - niezastąpiony. Działa kojąco na moją wrażliwą skórę, również wokól oczu. Najpierw zwilżam skórę wodą różaną, potem nakładam kwas hialuronowy a następnie olejek z pestek moreli = najlepsza emulsja do twarzy. Delikatnie ściąga natychmiastowo zmniejszając kurze łapki. Skóra jest miła, miękka, dobrze nawilżona. Polecam!!!