kwas hialuronowy do twarzy

Kwas hialuronowy to naturalny polisacharyd występujący w przestrzeniach międzykomórkowych tkanki łącznej, w płynie maziowym i innych tkankach. Odpowiada za wiązanie wody na powierzchni naskórka. Mówiąc prościej, kwas hialuronowy naturalnie występujący w skórze, zapewnia jej odpowiednią elastyczność, uwodnienie i nawilżenie. Następujący wraz z wiekiem spadek ilości kwasu hialuronowego jest jedną z przyczyn starzenia się skóry, utraty jej jędrności i elastyczności.


Aby zapobiec powstawaniu nowych zmarszczek i wygładzić te już istniejące, trzeba w jakiś sposób uzupełniać utratę kwasu hialuronowego ze skóry. W tym celu warto używać kremów z zawartością tego kwasu (których w drogeriach i sklepach z kosmetykami naturalnymi jest pod dostatkiem), lub stosować roztwór kwasu hialuronowego do twarzy w żelu bądź w postaci sproszkowanej. Kwas hialuronowy stosowany na twarz natychmiastowo poprawi jej elastyczność i jędrność, dogłębnie ją nawilży i widocznie wygładzi zmarszczki, a efekt jego stosowania utrzymuje się przez długi czas. Kwas hialuronowy polecany jest także osobom posiadającym przesuszoną, wrażliwą skórę wymagającą intensywnego nawilżenia, którego brak może być spowodowany np. niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi (np. niskimi temperaturami i wiatrem zimą).

Kwas hialuronowy do twarzy – głębokie nawilżenie i ochrona skóry

Jest kilka sposobów nawilżania twarzy kwasem hialuronowym. Warto zapoznać się z każdym z nich i wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie.

  1. Kwas hialuronowy jako samodzielne serum nawilżające. Porcję żelu hialuronowego wklepujemy w zwilżoną wodą skórę, dzięki czemu uzyskamy natychmiastowe nawilżenie i ujędrnienie skóry twarzy (1 g kwasu hialuronowego zatrzymuje około 6% wody). Żel wklepujemy w całą twarz bądź wybrane miejsca, np. te najbardziej przesuszone (policzki) lub wymagające wygładzenia (okolice oczu, ust). Przed jego nałożeniem można spryskać twarz hydrolatem, np. wodą różaną.
  2. Kwas można stosować jednocześnie z wybranym olejem (np. arganowym), mieszając porcje tych dwóch produktów w zagłębieniu dłoni, a następnie wklepując w skórę twarzy.
  3. Kwas hialuronowy wzmacnia działanie nawilżające kremów i sprawia, że nie zatykają one porów. Dlatego warto niewielką ilość kwasu wymieszać z porcją ulubionego kremu zaraz przed jego nałożeniem na twarz.
reshka 25.03.2015
Rewelacja!
Niedawno zakupiłam kwas hialuronowy. Nadaje się on idealnie zarówno do skóry dojrzałej jak i do młodszej ale mocno przesuszonej. Jest to produkt bardzo ekonomiczny, a dzięki swojemu opakowaniu jest dziecinnie łatwy w aplikacji. Dodaję codziennie kilka kropli do kremu na noc i chociaż stosuję go dość krótko to już widzę efekty. Moja skóra w końcu jest nawilżona, a nie mogłam takiego stanu rzeczy osiągnąć stosując inne środki:) Jestem bardzo zadowolona z zakupu.
Anna 04.12.2014
Trójaktywny kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy wchłania się w skórę natychmiast. Stosuję go z kremem lub z olejkami rano i wieczorem Z kremem łączy się dużo łatwiej. Skóra jest wygładzona i fajnie nawilżona. Rzeczywiście efekty są widoczne niemal od ręki. Używałam też kwas hialuronowy wielocząsteczkowy, działanie podobne chociaż silniejsze.