oliwka pod prysznic

Po długim, trudnym dniu najlepszym sposobem na relaks jest kąpiel lub prysznic. Również rano nie ma nic lepszego niż orzeźwiający prysznic, który postawi na nogi.


Trzeba jednak pamiętać, że im dłużej bierzemy kąpiel lub prysznic, im cieplejsza jest woda, tym skóra po osuszeniu będzie bardziej sucha i zaczerwieniona, gdyż wysokie temperatury jej nie służą, a nawet przyspieszają proces starzenia. Rzadko które żele pod prysznic mają właściwości nawilżające, dlatego nie można zapominać o nawilżeniu skóry, na przykład wmasowując po kąpieli w całe ciało balsam.

Oliwka – niezbędne nawilżenie skóry

Jeśli jednak nie mamy na to czasu albo nie uśmiecha nam się czekanie, aż kosmetyk się wchłonie, zamiast balsamu można zastosować prosty trik, który nawilży skórę już podczas mycia. Nada się do tego oliwka pod prysznic – kilka jej kropel można dodać do żelu pod prysznic wyciśniętego na dłoń i wymieszać, bądź można również dolać oliwkę do częściowo opróżnionej już butelki z żelem pod prysznic. Oliwka sprawi, że skóra będzie miękka i nawilżona, poradzi sobie z jej przesuszeniem i napięciem. Oliwka pozostawia również na skórze delikatną poświatę, która działa jak film ochronny, a dodatkowo ładnie podkreśla opaleniznę i gładkość skóry.

Olejki pod prysznic – aromaterapia i coś więcej

Podobnie nawilżające, a zarazem aromaterapeutyczne działanie, wykazują olejki pod prysznic i do kąpieli. Pobudzą one zmysły, w zależności od zapachu działając uspokajająco, odprężająco i nasennie, bądź na odwrót – orzeźwią, poprawią nastrój i dodadzą energii. Warto dodawać specjalne olejki do każdej kąpieli, aby skóra była nawilżona i pachnąca. Olejki wykazują także działanie przeciwgrzybiczne i antybakteryjne, co jest ich kolejną zaletą. Wpływają także na krążenie, bóle reumatyczne, rozchwianie nerwowe i migrenowe bóle głowy. Wystarczy niewielka ilość olejku wlana do napełnionej wodą wanny, aby w pełni odczuć pozytywne właściwości olejków (do wanny możesz także dodać oliwki).


Pod prysznic i do kąpieli nadadzą się olejki takie jak lawendowy, cynamonowy (np. w połączeniu z pomarańczowym), olejek sandałowy, różany i wiele innych. Można je nabyć w postaci już gotowych olejków przeznaczonych tylko do kąpieli bądź w postaci czystych olejków eterycznych.

Oliwka i olejki podziałają nie tylko na zmysły, ale także na skórę – będzie nawilżona, gładka i pachnąca.