żel do okolic intymnych

Do mycia okolic intymnych służą preparaty specjalnie do tego przeznaczone. Nie powinno się używać zwykłych żeli pod prysznic czy mydeł, ponieważ mogą zaburzać naturalne pH i podrażniać, co z kolei przyczynia się do rozwoju różnego rodzaju infekcji. Do wyboru mamy żele do okolic intymnych, płyny i pianki. Co powinny zawierać, aby korzystnie wpływać na delikatne miejsca, chronić przed zakażeniami i zapewniać uczucie czystości i świeżości na jak najdłużej?


Żel do okolic intymnych – co powinien zawierać, aby delikatnie oczyszczać i nie podrażniać?

Warto się skłonić w kierunku naturalnych składników, którymi obdarzyła nas przyroda. Okolice intymne są wyjątkowo wrażliwe, dlatego też wymagają wyjątkowo delikatnej pielęgnacji. Dobrze, jeśli żel do okolic intymnych pozbawiony jest silnych detergentów, alkoholi oraz substancji nadających barwę i zapach. Te ostatnie są zupełnie niepotrzebne, gdyż intensywny zapach kosmetyku możemy przepłacić podrażnieniem skóry i jej przesuszeniem, zaburzeniem naturalnej równowagi, a stąd już krótka droga do złapania infekcji. Warto postawić na kompozycje zapachowe pochodzenia w stu procentach naturalnego.


Naturalna formuła żelu do okolic intymnych może być oparta na składnikach pochodzenia roślinnego. Dobrze, jeśli jest wzbogacona w ekstrakty roślinne, na przykład miąższ aloesu, który ze względu na szerokie właściwości prozdrowotne, jest częstym składnikiem kosmetyków do pielęgnacji. Również naturalne oleje (np. migdałowy) oraz olejki esencjonalne koją i łagodzą delikatną skórę. Żel do okolic intymnych powinien zawierać delikatne środki myjące, jak na przykład poliglukozyd kwasów oleju kokosowego, który jest zdecydowanie bardziej łagodny niż silne detergenty, w tym SLS.

 

Aby wspomagać naturalną barierę ochronną i chronić przed rozwojem niekorzystnych grzybów i bakterii, żel do okolic intymnych powinien zawierać wyciągi pochodzenia roślinnego, jak wyżej wspomniany aloes, ale także kora dębu i babka lancetowata. Chętnie stosowanym składnikiem w żelach do okolic intymnych jest również kwas mlekowy, który wspomaga utrzymanie prawidłowego pH.

 

Podstawą pielęgnacji okolic intymnych jest ich codzienne mycie. Dzięki niemu zyskujemy świeżość, niwelujemy ryzyko złapania infekcji bakteryjnych i grzybicznych, a także utrzymujemy naturalną mikroflorę intymnych miejsc.

HELENA 05.01.2015
Łagodny żel do higieny intymnej
Łagodny żel do higieny intymnej - to już kolejny zakup produktów tej firmy! Zarówno żel do higieny intymnej jak i inne produkty są stosunkowo niedrogie w stosunku do jakości. Żel do higieny intymnej jest w 100 procentach naturalny, nie podrażniający intymnej części ciała. Zdecydowanie polecam zakup !