ekologiczne środki do sprzątania

Ekologiczne środki do sprzątania powinny się znaleźć w każdym domu, którego mieszkańcy chcą zrobić dla środowiska coś więcej, niż tylko segregować śmieci. Używając tego rodzaju środków, dbamy jednak nie tylko o otaczające nas środowisko, ale także o swoje własne zdrowie. Pozbawiamy się z domu środków naszpikowanych silnymi chemicznymi detergentami.


Być może nie każdy sobie zdaje sprawę, jak destrukcyjny wpływ na zdrowie człowieka mogą mieć niektóre popularne środki do sprzątania (np. płyny do mycia okien, żele do czyszczenia WC). Niewiele dla nas znaczą napisane na etykietach drobnym druczkiem ostrzeżenia o unikaniu kontaktu środka czyszczącego ze skórą czy rozpylania go w bezpiecznej odległości od źródeł ciepła. Niektóre środki do czyszczenia mogą doprowadzić do ciężkiego zatrucia, uszkodzenia dróg oddechowych, a nawet śmierci. Nie oznacza to, że mamy natychmiast zrezygnować z używania jakichkolwiek preparatów do sprzątania. Warto jednak zwrócić uwagę na zdrowie swoje i swoich bliskich, przy okazji robiąc ukłon w stronę natury i wybrać ekologiczne środki do sprzątania, dzięki którym utrzymanie czystości w pomieszczeniach będzie bardziej przyjazne naturze.

Ekologiczne środki do sprzątania

Wśród ekologicznych, biodegradowalnych środków do sprzątania znajdziemy wszystko, co potrzebne jest do utrzymania czystości w łazience, kuchni czy salonie. Są to produkty, które nieraz mogą przywoływać na myśl domowe sposoby sprzątania, stosowane przez nasze mamy czy babcie. I tak na przykład w ofercie ekologicznych środków do sprzątania znajdziemy między innymi ekologiczne odkamieniacze, czyli nic innego jak skoncentrowany kwasek cytrynowy. Dzięki niemu pozbędziemy się kamienia z różnego rodzaju sprzętów, np. czajników, zmywarek, pralek, ekspresów do kawy.

 

Znanym naturalnym środkiem do czyszczenia jest także soda oczyszczona. Umyjemy nią okna, wypierzemy dywany, wyczyścimy sprzęty kuchenne. W ofercie sklepów z ekologicznymi środkami do sprzątania znajdziemy także płyny do mycia naczyń na bazie substancji pochodzenia roślinnego (np. kwasów owocowych). Są skuteczne, a jednocześnie nie podrażniają skóry dłoni. Podobnie rzecz się ma z uniwersalnymi płynami do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni, płynami do wc itd. – wszystkie są produktami wegańskimi, bezpiecznymi dla zdrowia i środowiska.

Soda oczyszczona 1 kg

[Nr kat. EKM-011]
Pryscylia 14.09.2015
Soda oczyszczona 1 kg
Soda jest zawsze przydatna w domu :) Wcieram na sucho miękką włosianą szczotką w dywan, kanapy i fotele. Trwa to kilka sekund a efekt jest taki że zawsze jest czysto i pachną jak nowe. Pojemniczek z sodą ustawiony w lodówce wciągną cały nieprzyjemny zapach, szok!!! tak samo z butów. Nie dziala drażniąco w żaden sposób na skóre. Polecam!!
Kasia 02.12.2015
ok
płyn do wc jak płyn do wc. szczerze mówiąc nie widzę różnicy w użytkowaniu ale za to widać bardzo dużą różnicę w składzie, co jest jak najbardziej na plus. konsystencja i zapach jak najbardziej w porządku. seria wygląda mi na fajną alternatywę dla sklepowych detergentów. na pewno będę dalej testować ich inne produkty.